Тернополяни чергують, аби силовиків і контрактників ВВ не везли у Київ

МашинаТернополяни всю ніч на 21 січня чергували біля військової частини, що на «Дружбі», та на виїздах із міста. Усе – лише для того, аби не пропустити автобуси із вояками ВВ та місцевими силовиками на Київ.

Тривожні вісті першим повідомив у соціальній мережі «Фейсбук» Степан Барна.

– Тільки подзвонили і поінформували, що сьогодні другу групу – майже 100 осіб тернопільських строковиків і контрактників ВВ знову збирають у військовій частині, що на «Дружбі», вул. Тролейбусній, – пише депутат обласної ради. – Готують до передислокації до Києва!

Ближче до вечора у соціальних мережах пройшла така інформація: «Дорогі тернополяни! Пропоную усім охочим попити кави о 23.00 на заправці біля бару “Олеся”. Неподалік – усім відомий «собачатник». Явка – обов’язкова для всіх, у кого є совість і національна гідність! Одягатися тепло. Каски брати. Милі, дорогі тернополяни. НЕ підведіть сьогодні. Явка раніше і з автівками – вітається особливо».

Нагадаємо, саме він разом із десятком тернополян у ніч на 20 січня намагався блокувати рух трьох автобусів із вояками ВВ. Проте – сили були нерівні. У Кременці тернополян зупинили інспектори ДАІ. Автобуси з міліціонерами поїхали далі, так і не заправившись на території Тернопілля.

Читайте також. Три автобуси із вояками ВВ відправили з Тернополя до Києва. Розповідь активіста, який блокував колону (Відео)

Я додому приїхав о 5-й годині ранку, а вже за кілька годин за місцем моєї реєстрації, а я прописаний – у мами, мене шукали міліціонери, – розповідає голова товариства «Міщанське братство Тернополя» Юрій Войтович. – Дзвонить мама: «Тебе шукають, дзвонять з міліції, де ти, що ти нібито причетний до ДТП». Але мама кинула трубку, сказала, що машина була «на приколі». Хочу сказати, що ми і надалі будемо збиратися і виїжджати. Ми будемо виїжджати на Київ потягами, а подальші дії залежать від ситуації.

Тож у ніч на 21 січня з Тернополя до столиці організовано не вивезли жодного вояка ВВ чи силовика. Люди, які блокують військову частину, що на «Дружбі», кажуть, що їх мороз не лякає. Планують чергувати і надалі. До пікетів приєдналися активісти Автомайдану. Про це повідомив голова громадської організації “Дорожній Контроль Тернопіль” Віталій Крутиголова. За його словами, багато машин постійно чергують на усіх виїздах з міста.

Читайте також. Із Тернополя до Києва рушили кілька автобусів із активістами Майдану (Фото, Відео)

До речі, вчора з Тернополя на Київ рушило кілька автобусів із активістами Майдану. У водіїв трьох автобусів вимагали ліцензію, людей на КП, що на 15 Квітня, тримали понад дві години. Врешті мітингувальникам таки вдалось продовжити шлях до столиці.