Тернополяни бажали добра і миру Україні та згадували її нелегку історію

10645082_717563154983579_780168397052308225_nУ вихідні 23-24 серпня тернополяни Тернопіль святкував, але подекуди – зі сльозами на очах.

Якісь урочистості чи інші заходи відбувалися майже щогодини – тільки встигай! Фестиваль «Цвіт вишиванки», освячення і підняття Державного Прапора, відзначення Дня Незалежності, спортивні змагання. Але не завжди настрій в учасників був піднесений.

Так, 24 серпня громадськість Тернопільщини, представники духовенства, а також влади взяли участь у відкритті пам’ятника жертвам депортації 1944-1946 років із Лемківщини, Холмщини, Надсяння. Присутніх привітали із Днем Незалежності, подякували голові Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Олександру Венгриновичу, голові товариства «Надсяння» Володимиру Мосулі,  скульпторам Володимиру та Андрію Сухорським й усім, хто долучився до відкриття цього пам’ятника.

- Важко навіть уявити собі, що пережили ті, кого радянський уряд силою вивіз із рідної землі. На жаль, зараз, у 23-тю річницю Незалежності нашої держави, сотні тисяч українців зі східних областей знову змушені покидати свої домівки, де народжувалися, де зростали їхні діти, бо окупант зазіхає на наші землі. Знову ллються сльози українських родин. І саме лемківська пісня «Пливе кача…» стала символом героїзму українців у ХХІ столітті, - наголосив нардеп Олексій Кайда. - Коли ми ховаємо своїх Героїв, коли ми плачемо, то співаємо саме цю пісню. Нас не зламали сотні років тому і нас не зламають і цього трагічного століття. Але я вірю, що ми переможемо. Я знаю, що ми здолаємо усі труднощі. Задля майбутнього наших дітей та онуків!

Докладно дивіться про найважливіші події, які сталися 28-30 червня:

Що тернополяни бажають Україні у 23-й рік незалежності (Фото)

У Тернополі небо плакало, згадуючи депортованих українців (Відео)

З нагоди свята: голуби подолають 280 км, а тернополяни з’їдять рекордну кількість вареників

Тернопіль: ДАІвці повернулися зі сходу – отримали відпустки для відновлення сил (Відео, Фото)

“Бійцям бракує спіднього, шкарпеток і складного оснащення”, – Самооборона Майдану Тернопільщини (Відео)

Свято Державного Прапора України – по-тернопільськи (Фото)

У Тернополі правоохоронці вилучили в чоловіка цілий арсенал зброї