Тернополянам “світить” проїзд у маршрутках – по 3 грн, у тролейбусах – по 2 (Відео)

P5120037-nПроїзд у громадському транспорті в Тернополі може подорожчати. Коли це питання будуть розглядати на засіданні виконкому – не відомо. 

Перевізники подали розрахунки в управління транспорту міськради. Кажуть, через зростання цін на пальне і запчастини автобуси у Тернополі – на грані зупинки.

Читайте також. “Ми не споживачі, а користувачі послуг. Проте впливати ні на що не можемо”, – громадські активісти (Фото, Відео)

Нестерпний дощ, холод і годинне чекання на зупинці – ще й півроку не минуло з того часу, як тернополяни на собі відчули наслідки страйку перевізників. Згодом компроміс досягнули і замість підвищення тарифу на проїзд скоротили кількість пільговиків, які одночасно їдуть в автобусі, – з шести до трьох. Тепер перевізники знову наполягають на піднятті тарифів хоча б на 50 коп. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

- Ситуація з цінами для перевізників - критична. Ми ще півтора місяця тому подали відповідні документи, щоб збільшити тариф, – розповідає перевізник Василь Паньків.

Читайте також. Споживачі на Тернопіллі вже винні за воду понад 12 млн грн (Відео)

Проїзд у міських маршрутках по 3 гривні – це гірший випадок, кажуть перевізники. Для них рентабельний тариф уже давно переріс у чотири, і є наводять аргументи у цифрах.

- Раніше ми в розрахунках півроку тому орієнтувалися у ціні 10 гривень за літр солярки, то сьогодні вже доходить майже до 17 грн. Запасні частини, які ми використовуємо, - імпортних виробників. Вони також на 50% піднялися в ціні, – говорить Василь Паньків.

Аби компенсувати літр солярки, потрібно перевезти шість пасажирів, кажуть підприємці.

Читайте також. За тепло в помешканні тернополяни платитимуть на 10,1% більше, ніж минулої зими (Відео)

- Може бути багато нарікань, що не потрібно цього робити, стримати це все, зупинити, «нагнути» перевізника. Так, це можна зробити, але які будуть наслідки? Вони будуть найкраще помітні у грудні, коли людина буде, не дай Боже, на зупинці замерзати, – каже начальник управління транспорту та зв’язку Тернопільської міськради Ігор Мединський.

Свої розрахунки подав і “Тернопільелектротанс”. За словами Ігоря Мединського, для тролейбусів  мова йде про підняття тарифу з 1,5 до 2 грн. Чи зростуть тарифи, чи ні - будуть визначати на засіданні виконавчого комітету Тернопільської міськради.

- Як розглядатиме це питання виконком - майже десять членів комітету і в кожного - своя думка, дуже важко сказати. Це є питання дуже делікатне і над ним йде дуже серйозна робота. Яким би чином можна було це оминути, – додає Ігор Мединський.

Довідково. Таксі у Тернополі вже подорожчало. Частина фірм ціни підняла: в середньому за кілометр подорожі доведеться заплатити від 3,60 до 4 гривень. Змінилася вартість мінімального проїзду: від 16 до 20 грн (було – 12-15 грн).