Тернополянам про шкоду від пластикових виробів нагадають банери

проханняСпеціальні банери із закликами не нести на могили пластикові вінки й квіти встановлюють на входах до кладовищ з ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології.

До Великодня зробили і планують встановити 1500 таких щитів. Гасла на них повідомляють про шкоду від пластикових виробів і про альтернативу – живі квіти.

Читайте також. Комунальники Тернопільщини першими підуть на прощу до Зарваниці (Графік)

– Цією проблемою ми активно почали перейматися два роки тому, і це – довгострокова акція. Мали місце звернення нашого Бюро, звернення єпархіальних владик, – розповів кореспонденту РІСУ керівник Бюро УГКЦ з питань екології, доктор богословських наук Володимир Шеремета. – Пластикові вінки і квіти не несуть жодної богословської символіки. Це – традиція, що поширилася у радянські часи, у Європі подібного немає.

Ці вироби починають шкодити екології вже з етапу виготовлення сировини для них, наголошують священики. Левова частка пластикових квітів не потрапляє на сміттєві полігони. Натомість їх палять, а при цьому виділяються численні токсичні речовини, зокрема діоксини.

– Зрештою, на кладовищі та «кричуща» пластикова квітка аж ніяк не відповідає атмосфері, – вважає священник.

Читайте також. Прочани з усієї України йшли пішки до Марійського духовного центру у Зарваниці

Референт Екобюро УГКЦ у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії отець Василь Шафран закликає усіх людей у цей час Великодня також не прикрашати гроби померлих пластмасовими квітами та вінками.

– Поганою традицією для християн стало прикрашати могили своїх рідних та близьких пластмасовими квітами чи вінками. Особливо гострою стає ця проблема у Великому Пості, коли люди готуються до Пасхально благословення гробів, – каже священик. – У цей час тонами розкуповуються штучні квіти, які мають стати оптичною прикрасою на цвинтарі. Проте про наслідки такого діяння мало хто із людей себе сьогодні запитує. Пластмасові квіти та вінки – це надзвичайно отруйні речі, які у процесі спалювання чи розкладання несуть страшенну загрозу життю людей, тварин та рослин. Наслідками такої нехристиянської практики є отруєння повітря, води і землі та близька нагода самим потрапити на місце вічного спочинку…

Софія Левицька