Тернополянам показали вертепне дійство і передали Віфлеємський вогонь миру (Відео, Фото)

ялинкаГоловну ялинку Тернополя урочисто засвітили сьогодні, у День святого Миколая.

Встановили її цього року традиційно на Театральному майдані. Зелена красуня – штучна. Цьогоріч вона відповідає настроям часу, кажуть у міськраді. Тож у прикрасах переплелись і патріотичні мотиви, і тема прагнення до миру. Останню втілили у голубах миру, яких виготовили тернопільські школярі.

Читайте також. Тернопіль: калейдоскоп спортивних і культурних заходів у грудні

Сам майдан і дерева навколо освічує святкова ілюмінація. Цьогоріч до неї додали елемент, який не використовували раніше – ажурні світлодіодні сніжинки білого та блакитного кольорів.

Нагадаємо, у «Тернопільміськсвітлі» переконували, що ілюмінація споживає вкрай мало електроенергії і не є затратною для міста. Поряд з ялинкою облаштували Різдвяну шопку. Її вже освятили священнослужителі різних християнських конфесій.

Читайте також. У Тернополі — вечір, присвячений… безпритульним собакам

Сьогодні ж, 19 грудня, тернополянам показали вертепне дійство, а пластуни передали Віфлеємський вогонь миру. Також для гостей заходу провели вогняне шоу. Зі сцени звучали колядки та віншування.

– Відроджуючи давні українські традиції, тернополяни щороку встановлюють Різдвяну шопку, – розповідає міський голова Сергій Надал. – Грудень багатий на свята, але найголовніше – це місяць приготування до Різдва Христового. Тернопільська Різдвяна шопка нагадуватиме нам про наближення свята, а в сам празник буде знаком доброї новини для Тернополя, України і всього людства.

Також міський голова побажав кожній тернопільській родині знайти у прийдешніх святах нагоду побути разом, згадати давні українські традиції і звичаї. Про це повідомив сайт міської ради.

– Зичу усім у теплій родинній атмосфері провести рік старий і зустріти новий. Нехай у новому році нашу країну і наше місто чекають нові здобутки і перемоги, досягнення і успіхи. Нехай в мирі і добробуті живе український народ. Зичу усім рясних Божих благословень!, – побажав тернопільській громаді пан Надал.

Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.