Тернополянам на численні прохання подарують кантату “Карміна Бурана”

Fortuna_WheelСимфонічний оркестр філармонії під орудою диригента Мирослава Кріля 17 лютого на прохання шанувальників зіграє сценічну кантату «Карміна Бурана» – для хору, оркестру і трьох солістів.

Торік ця програма філармонії мала шалений успіх, тому її знову покажуть тернополянам. Твір, написаний Карлом Орфом у 1935-1936 рр., артисти виконають у драмтеатрі. Початок концерту – о 18.30. Квитки можна придбати у касі драмтеатру. Телефон  для довідок – 52-40-66.

Читайте також. У Тернополі майстрів запрошують до участі в конкурсі авторської ляльки

Нагадаємо, сюжет твору складають контрасти: радість, щастя, краса природи, любовна пристрасть на тлі нелегкого життя. Лейтмотив кантати – роздуми про всемогутню людську долю – Фортуну. Тому найвідоміша частина музичного твору, яка відкриває і завершує, має назву O Fortuna!

Читайте також. “Lama” у Тернополі подарує шанувальникам альбом “Назавжди…” (Відео)

До речі, 6 березня у філармонії, 9 числа – в драмтеатрі покажуть цікаву програму, присвячену 200-річчю від дня народження Т. Шевченка.

– Грали на репетиції “Заповіт” Людкевича, – каже Мирослав Кріль. – Поєднання генія Шевченка і генія Людкевича змушує тріпотіти серце і вивертає душу. Як це передати – ще не знаю, знаю лиш, що ми зможемо його так виконати, що кожен слухач “усе покине і полине до самого Бога… молитися…”.

Читайте також. Культурі на Тернопіллі у 2014-му держава винна 5,3 мільйона гривень (Відео)

Партитура, за його словами, настільки досконала за змістом і характером, що, видається, композитор вклав стільки душі в цей шедевр, що цього вистачило б на цілу симфонію.

– Насолода працювати над такою музикою, – додає диригент. – І велика відповідальність за правдивість передачі думок наших геніїв через століття. Обов’язково треба грати українську музику, вона є джерелом любові і поваги до себе.

Довідково. Робота Орфа базується на 24 поемах зі збірки середньовічної поезії, названої Carmina Burana. Назва Carmina Burana буквально означає «Пісні Боєрна». Адже оригінальний манускрипт збірки знайшли у бенедиктинському монастирі Боєрн у Баварії.