Тернополян у новому парламенті буде негусто?

69_mainВибори в Україні ніколи не обходяться без сюрпризів. От і цього разу багатьох здивував результат «Громадянської позиції».

Відтак №6 у цьому партійному списку – підприємець і депутат міської ради Петро Ландяк «пролетів» повз Верховну Раду. І це при тому, що після потужної підтримки Анатолія Гриценка тернополянами на президентських виборах, його місце у парламенті видавалося 100%-им. А хто ж із наших все-таки розраховує на мандат?

Наразі ІА «7 Днів-Україна» може це лише припустити, адже загальна кількість депутатів 450, причому від партій – лише половина. Додамо, що на оголошення остаточних результатів ЦВК має, за законом, 10 днів…

Читайте також. “Вибори-2014″: 11 партій, які сплять і бачать, щоб тернополяни їх підтримали

Нагадаємо результати Національного екзіт-полу:
1. «Блок Петра Порошенка» – 23%
2. «Народний Фронт» – 21,3%
3. “Самопоміч” – 13,2%
4. «Опозиційний блок» – 7,6%
5. «Радикальна партія Олега Ляшка» – 6,4%
6. ВО “Свобода” – 6,3%
7. ВО “Батьківщина” – 5,6%.

Читайте також. “Вибори-2014″: перелік партій, які ввели до списків від одного до трьох тернополян

Виходячи із цих цифр, можна підрахувати кількість мандатів, на які можуть розраховувати політичні сили. Отже, у політсили Петра Порошенка – близько 70 мандатів, у «Народного фронту» – 65, у «Самопомочі» – 40. Натомість «Опозиційний блок» може розраховувати на 23 мандати, «Радикальна партія» – 19, ВО «Свобода» – стільки ж, а «Батьківщина» – 17 мандатів.

Відтак, можна припустити, що нардепами гарантовано стають Юрій Стець (уродженець Чорткова, №13), Степан Барна (№65) та Ігор Побер (№67). Втім, список може посунутися після того, як частина людей Порошенка обере посаду у Кабміні, наприклад. За списком «Народного фронту» проходить тернополянин – екс-мер Роман Заставний (№31).

Читайте також. “Вибори-2014″: чому 12 партій “не люблять” тернополян (Відео)

Нагадаємо, у партійному списику «Самопомочі» тернополян немає. В «Опозиційного блоку» вони є, але – не на «прохідних» місцях. «Радикальна партія» також, вочевидь, тернополян до парламенту не проведе. В екс-голови Тернопільської ОДА Юрія Чижмаря №25, тому отримає він мандат лише тоді, коли відбудуться якісь ротації у партії.

Тернопільські свободівці – також у «прольоті». Адже найближче у списку Володимир Стаюра - №25. До того ж, порівняно із попередніми парламентськими виборами – у 2012 р. партія значно втратила позиції, вплив і авторитет. Тож її представники навряд чи опиняться в Кабміні чи деінде при владі у Києві. Більше того, експерти вважають, що незабаром слід очікувати і змін на рівні керівництва області. Олег Тягнибок уже втратив «карт-бланш», завдяки якому досі утримував голів ОДА на посадах в областях Західної України.

Читайте також. “Вибори-2014″: на п’ять мандатів нардепів-мажоритарників на Тернопіллі – 61 охочий

До речі, ВО «Батьківщина» проводить у парламент 17 депутатів. Отже, навіть «щирий друг» Юлії Тимошенко - Василь Деревляний із №29, вочевидь цього разу не пройде до парламенту.

Софія Левицька