Тернополян цього року можуть “підкосити” три штами грипу, усі – “американці” (Відео)

IMG_7001-nТри штами грипу, прогнозують епідеміологи, цьогоріч циркулюватимуть в Україні: «Каліфорнія», «Техас» і «Массачусетс».

Коли розпочнеться епідсезон, не кажуть, поки що епідемічного порогу ані Тернопільщина, ані інші області не перевищили. Проте чекати не варто, кажуть медики. Вакцинуватися радять уже тепер.

Читайте також. У Тернополі інвалідам із вадами слуху дали по 100 грн. Найдешевший апарат коштує 120

Кінець вересня-початок жовтня епідеміологи називають міжсезонням. Кількість хворих на ГРВІ росте традиційно. Так, на Тернопільщині за минулий тиждень захворіло більше тисячі восьмиста людей. Це на три сотні більше, ніж за тиждень перед тим. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

– В основному це – ГРВІ, бо за результатами вірусологічної лабораторії в області циркулюють аденовіруси, парагрип, риносинтеціальні. Поки що, за лабораторними даними, вірусів грипу в області не виявляли, – пояснила начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

Читайте також. На Тернопіллі є сільська лікарня, якій вже 17 років допомагають німці

Ріст захворюваності тепер – картина звична, кажуть медики. Учні повернулись в організовані колективи, надворі похолодало. Коли повноцінно почнеться епідсезон, сказати важко. Все залежить від погоди і темпів росту кількості хворих. Не хочете поповнити статистику – одягайтеся за погодою, добре висипайтеся і їжте, не перепрацьовуйте, уникайте контакту з хворими, а при потребі – викликайте лікаря додому. Крім того, вакцинуйтеся, радять медики.

Торік вакцина проти грипу коштувала 70-80 грн. Офіційної інформації про цьогорічні ціни обласні епідеміологи поки що не мають. Проте припускають, як і решта ліків, вакцина таки подорожчає.

– У цьому році мають циркулювати три штами вірусу грипу: грип А H3N2 «Техас», H1N1 «Каліфорнія» і грип В «Массачусетс», – каже Марія Павельєва.