Тернополян просять встановлювати лічильники та економити воду (Відео)

лічильникВоду тернополянам комунальники обіцяють подавати безперебійно, але наголошують: її треба економити.

І найлегше це зробити, встановивши індивідуальний лічильник. Такі мають уже 93% городян, решті ж радять також почати заощаджувати на воді. Арифметика – проста: маєш лічильник, то платиш менше.

Читайте також. Вода у кранах тернополян є і поки що буде, але з 1 січня — подорожчає (Відео)

– Людина, яка має квартирний лічильник зазвичай споживає приблизно 2,5 куб. м на місяць. Це приблизно до 20 грн вартість споживання на людину. Відповідно, сім’я з трьох чоловік отримує рахунок близько 60 гривень, – пояснює директор КП “Тернопільводоканал” Володимир Кузьма.

Тим, хто не має лічильника, нарахування проводять або згідно із затвердженими нормами споживання води, або, якщо в будинку є загально-будинковий лічильник, згідно із даними такого лічильника. Докладно - у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

- Так ось, абоненти, яким нарахування проводять за нормою споживання води, в середньому їм нараховують майже 7 куб. м на одну особу. Тобто ви бачите, скільки різниця становить. У свою чергу, тим абонентам, де нарахування проводять за загально-будинковим лічильником, нараховуємо в середньому 9 кубічних метрів, – розказує начальник відділу розрахунків населення КП “Тернопільводоканал” Руслан Бурмас.

Читайте також. “Тернопільводоканал”: якщо боржники не сплатять, 8 грудня крани будуть сухі у всіх (Відео)

Аби встановити індивідуальний лічильник, потрібно звернутися до організації, що має ліцензію на виконання таких робіт. Опісля – за адресою: вул. Танцорова, 7, 3 поверх, кабінет №17 - для реєстрації водоміра. Він буде зареєстрований з дня опломбування представником водоканалу. Хоч і встановлюють лічильники за рахунок споживачів, проте окупиться він для однієї особи за 9 місяців, для родини із трьох – за 3-4 місяці. Проте навіть тим, хто їх встановив, варто бути ощадливими.

- Якщо бачок протікає, якщо змішувачі несправні. Це також напряму впливає на розмір нарахувань за водопостачання та водовідведення. Тобто, в нас неодноразово були випадки, коли абоненти, в яких є індивідуальні лічильники, за місяць сплачували суму в розмірі кількасот гривень, навіть кілька тисяч гривень, через те, що вони не стежили за станом санітарно-технічних приладів. Вода просто витікала, – додає Руслан Бурмас.