Тернополян просять не продавати і не купувати підсніжники

підсніжНа недопустимості торгівлі рідкісними видами ранньоквітучих, реліктових, ендемічних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, рослин, а також рослин занесених до Червоної книги України, наголошують у Тернополі.

Читайте також. Тернополян запрошують на відкриття виставки Остапа Лозинського (Фото)

Серед квітучих – підсніжник білосніжний, шафран Гейфелів, білоцвіт весняний, цибуля ведмежа, горицвіт весняний, конвалія травнева тощо, повідомляє сайт міської ради.

Обсяги торгівлі цими рослинами, особливо в передсвяткові дні, набирають злочинного характеру, тому із цим у місті будуть боротися активно.

Читайте також. У Тернополі поновлюють “війну” зі стихійною торгівлею

У мерії попереджають  торгуючих громадян про адміністративну відповідальність – відповідно до ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У ній йдеться про знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України. Це тягне за собою накладання штрафу на громадян від 340 до 510 грн із конфіскацією незаконно добутого, а для посадових осіб – від 510 до 850 грн із конфіскацією незаконно добутого.

Довідково. За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, ст. 88-1 КУпАП передбачено накладення штрафу від 153 до 340 грн. Крім того, за кожну знищену червонокнижну ранньоквітучу рослину розмір компенсації за шкоду становить одну мінімальну заробітну плату.