У Тернополі закликають оберігати громадський спокій усім гуртом

P1270089-nЯкщо ви помітили щось, що загрожує громадській безпеці, чи маєте інформацію про примусове вивезення тернополян-бюджетників на Антимайдан у Київ або інший факт, що свідчить про утиски прав городян, повідомляйте про це у Штаб громадської безпеки, створений при міськраді.

Читайте також. “Ми закликаємо міліцію працювати разом з нами”, – мер Тернополя Сергій Надал (Відео)

Відкрите робоче засідання Штабу громадської безпеки відбулося після сесії міської ради у понеділок, 27 січня. Спричинила до створення цієї структура неспокійна ситуація в Україні.

– Ми хочемо бути впевнені, що через нинішні події, виїзд правоохоронців у Київ тощо, городяни можуть почуватися у безпеці, – каже депутат-свободівець Олег Напора. – Хочемо також знати, чи наша міліція стане на захист людей, чи виконуватиме злочинні накази.

Начальник відділу громадської безпеки міського відділу УМВС Андрій Фірман запевнив, що у Тернополі – стабільна обстановка, міліція виконує покладені на неї обов’язки. Але підсилити наряди тернополянам, які запишуться у загін громадської безпеки, – не зайве.

Читайте також. Міліція в будинку Тернопільської облради охороняє громадський порядок (Відео)

Депутати також поцікавилися, чи затримувала тернопільська міліція когось із городян за участь у масових акціях протестів. Михайло Окаринський хотів почути, чи не битиме міліція у Тернополі людей, як це є в інших обласних центрах останніми днями.

– Не затримано нікого, ніхто не йде на жодні провокації, – повідомив Андрій Фірман. – Наші правоохоронці ставляться до будь-яких акцій спокійно.

Втім, командир Загону народної самооборони – голова Спілки офіцерів України Олександр Варакута зауважив, що в інших містах України міліція переходить на сторону влади. Пан Фірман у свою чергу попросив навести конкретні факти переходу міліції у Тернополі на чиюсь сторону.

Читайте також. Повернути “Беркут” у Тернопіль вимагають депутати облради (Фото, Відео)

– Якщо депутати ввійдуть у загони громадської безпеки, то ми тим самим посилимо роботу міліції, адже люди зайняті і нарядів не є багато, – додав начальник управління муніципальної поліції Сергій Волков. – Думаю, ці питання будуть вирішуватися без проблем…

До речі, цю ж думку підтвердив 27 січня і заступник начальника управління МВС у Тернопільській області Василь Облещук. Він вийшов до людей, які зібралися під стінами міліції. Про це – згодом.

Довідково. Якщо ви маєте інформацію про вказані вище факти, повідомте на номер 102 або у довідкову службу міськради – за тел. 15-80. У Тернополі планують створити і Жіночу Січ. Її очолить свободівка Марія Чашка. Зброю члени Загону народної самооборони носити можуть, якщо мають дозвіл.