Тернопільським абітурієнтам на канікулах радять посилено готуватися до тестування (Відео)

Shajnyuk1Уже завершилася реєстрація на пробне ЗНО. На Тернопільщині зареєструвалися більше 3 тисяч майбутніх абітурієнтів.

Вони пробне тестування писатимуть у березні 2015 р., а з 5 січня розпочнеться реєстрація вже на саме ЗНО. Триватиме вона менше, ніж у попередні роки – до 20 лютого.

Читайте також. Тернопільське управління СБУ підбирає кандидатів на навчання: «Державна безпека», «Філологія», «Правознавство»

За попередніми даними, пробне тестування складатимуть приблизно 3 тисячі 200 абітурієнтів. Більшість із них зареєструвалося на тести з української мови і літератури: половина – на базовий, інша – на поглиблений рівень. На другому місці – математика, але там більшість спробує свої сили на складніших тестах. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

– На початку березня ми вже будемо мати запрошення на пробне тестування. Їх треба буде роздрукувати і разом із документом, що засвідчує особу і квитанцією про оплату, приходити 21 і 28 березня на тести, – розповідає заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Читайте також. «Реєстрація на ЗНО — лише до 20 лютого, і відповідають за це школи», — Юрій Шайнюк (Відео)

Півтора місяця матимуть майбутні абітурієнти, щоб зареєструватися на основну сесію тестування. Розпочнеться реєстрація 5 січня. Подавати заяву і документи тепер не треба індивідуально. Вперше цього року відповідають за реєстрацію школи. Організатори ЗНО радять майбутнім вступникам на тривалих зимових канікулах не байдикувати, а посилено готуватися до тестування.

Першим буде тестування з української мови, яке замінить і державну підсумкову атестацію. Зараз абітурієнтам потрібно остаточно визначитися, на яку спеціальність вони будуть вступати і, відповідно, тести з яких дисциплін здавати.

– Можна зареєструватися не більше, як на чотири дисципліни, обов’язковою є українська мова і література. Вже більшість вишів оприлюднили свої правила прийому. Їм дали термін до 16 грудня. Тож молодь буде мати можливість вибрати напрямок підготовки, – каже Юрій Шайнюк.