Тернопільський район: у селі освятили храм, який громада будувала 19 років (Відео)

храмУ селі Застав’я Тернопільського району освятили новозбудований храм – церкву Святого Великомученика Димитрія Солунського.

Культова споруда належить Українській православній церкві Київського патріархату. Зводили її усім селом власними силами і за зароблені гроші.

Читайте також. Мікроавтобус і пальне подарував воякам митрополит Тернопільсько-Зборівський (Фото)

Минуло неповних 20 років відколи у Застав’ї почали зводити православний храм. Громада прийняла рішення, а керувати будівництвом доручили односельчанину, будівельнику із сорокарічним стажем. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

- Була можливість – пішов на пенсію і почав будувати храм. Зробив проект у Тернополі. Брав на себе всю відповідальність і будував. Люди робили, і я робив з ними разом, – розказує Євген Філик, який керував зведенням церкви. - Людей таких багато є, що працювали з самого ранку і до пізньої ночі. Хтось цеглу носив, хтось розчин розмішував. Уже багато повмирало із тих, хто тут працював, – пригадує житель с. Застав’я Тернопільського району Нестор Бучинський.

Читайте також. Козівський район: як члени Марійської дружини просили у Заступниці миру (Відео, Фото)

Цеглинку до цеглинки, копійку до копійки, ідеї, матеріали, зусилля, вільний час, – усе віддавали в пожертву на новий храм. Того, хто мав внести останні штрихи – розмалювати стіни церкви, теж обирали прискіпливо. Шукали того, хто враховуватиме їхні смаки і побажання. Художник запевняє, його роботою усі залишилися задоволені.

- Тут фантастичні люди. Все допомагали. Мислення в них таке цікаве - на перспективу: для дітей, для внуків. Громада тут дружна, – говорить художник Володимир Купецький. - І саме завдяки скупченості і дружності громади цей храм і збудували за 19 років. Цей храм - дев’ятнадцятирічний витвір парафіян, які допомагали грішми, пожертвами, працею, – каже парох церкви с. Застав’я Тернопільського району отець Миколай.