Тернопільський район освітянам заборгував найбільше – аж 8 млн грн (Відео)

школаМайже 22 млн грн зарплати боргують освітянам на Тернопільщині.

Заступник голови обладміністрації Леонід Бицюра каже, ще на початку року дефіцитними були галузі освіти та охорони здоров’я. У рамках економії вчителі Підволочиського, Лановецького, Бережанського, Тернопільського і Козівського районів залишилися без 20-відсоткової надбавки за престижність професії. Попри це, зараз у деяких районах не вистачає грошей на зарплати.

Читайте також. Депутати «пошкребли» у казні Тернополя і додали грошей на медицину (Відео)

Складна ситуація із невиплатою зарплати склалася у Підволочиському, Лановецькому, Бережанському, Козівському і Тернопільських районах та у Чорткові. Найбільша заборгованість у зарплаті перед освітянами – у Тернопільському районі. Вісім мільйонів гривень. У Козівському ж гроші формально є, а реально – немає. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

- Зарплата нарахована, але оскільки фінуправління не має коштів, то не можуть виплатити. Тобто на папері все є, а фактично видати людям нічого неможливо, – розказує директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Любомир Крупа.

Читайте також. За гроші ЄС на Тернопіллі створять сільськогосподарські кооперативи (Фото)

У департаменті освіти пояснюють: є дві причини, через які виникли борги у зарплаті. Цього року вперше за історію незалежності провели секвестр бюджетів - скорочення витрат на окремі статті фінансового плану країни, у т. ч. скоротили витрати й на освіту. Проте є райони, які добре спрацювали за складних фінансових обставин, наприклад, Гусятинський, каже пан Крупа.

- Зуміли акумулювати, різні заходи провести, щоб перекрити цю недостачу. У них вилучили 5 мільйонів гривень. Натомість у Тернопільському районі заборгованість накопичували. Щороку була дотація, що перекривала ці статті. На жаль, зараз ми не можемо говорити про це, – додає чиновник.

Інша причина виникнення заборгованостей – необхідність оптимізації навчальних закладів, каже Любомир Крупа. Освітню систему в області потрібно змінювати: організовувати доїзд учнів до сусідніх шкіл, по-новому нарахувати години.

- Ми неодноразово зверталися у Кабмін за додатковим фінансуванням на ці витрати. Є попередня інформація про те, що уряд виділив певну суму, але це - не 52 мільйони, які ми обґрунтовували, а понад 48. Однак завдяки цьому вдасться дещо зняти соціальну напругу, що зараз поширюється особливо освітянським середовищем, – каже заступник голови Тернопільської ОДА Леонід Бицюра.