Тернопільський район: найспівучіше село Шляхтинці пишається своїм хором (Відео)

Хор25-річчя самодіяльний народний аматорський хор села Шляхтинці Тернопільського району  відзначив концертом “Україно, молюся за тебе”.

Водночас виступ став прослуховуванням на підтвердження для колективу звання народного.

Читайте також. Гроші, виручені від продажу квитків на благодійну виставу, тернопільські актори віддадуть воякам

У залі будинку культури села Шляхтинці ще до концерту – яблуку ніде впасти. За кулісами – хвилювання і метушня перед відповідальним виступом. У залі – найрідніші люди. Шляхтинці – село співуче. І причетність до сільського хору мають чи не у кожній родині. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

– Цей колектив був заснований за роки радянської влади. Збиралися не в клубі, а десь так, «підпільно». Цей колектив був як церковний, а потім, уже в часи Незалежності ми вирішили займатися в будинку культури, в нашому клубі. І ось так працюємо 25 років, – пригадує художній керівник народного аматорського хору с. Шляхтинці Степан Матковський.

Учасники хору – різні за віком, освітою, професією і уподобаннями, але їх усіх єднає любов до української пісні. Вони зранку поспішають до праці, а ввечері – до рідного колективу. Співають, втілюючи свої мрії.

– Мрії про те, щоб якась культура була в селі, своя культура, не привезена за гроші, а своя, сільська культура, яка вона є. Мені подобається. Я тут вже кілька років акомпаную. Нормальні, працьовиті люди, – каже баяніст народного аматорського хору с. Шляхтинці Олег Турчин.

Довідково. Із колективом спілкувалася журналіст Галина Мацейків. Її програму “Сільський календар” дивіться незабаром на каналі TV-4.