Тернопільський економічний ліцей №9 тепер носить ім’я Іванни Блажкевич (Відео)

P6120082-nПитання «Про присвоєння Тернопільському навчально-виховному комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-економічний ліцей № 9» ім’я Іванни Блажкевич» було у порядку денному сесії міської ради 12 червня.

Читайте також. Електронна черга діє – 2300 дітей отримали направлення у садочки Тернополя (Відео)

Доповідала з даного питання начальник міського управління освіти Ольга Похиляк. Врешті вона отримала 36 «за» від своїх колег-депутатів.

– Вони вже давно борються за це звання, – каже вона. – Ані батьки, ані діти не проти таких змін.

Враховуючи висновки постійної комісії міської ради з питань освіти, науки, культури, міська рада вирішила присвоїти Тернопільському навчально-виховному комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-економічний ліцей № 9» Тернопільської міської ради Тернопільської області ім’я Іванни Блажкевич.

Контроль за виконанням рішення поклали на постійну комісію міської ради з питань освіти, науки, культури.

Довідково. Блажкевич Іванна Омелянівна (1886-1976) була українською патріоткою. Її завжди оточували кращі представники української інтелігенції, письменники, хоч сама мала родинне коріння серед польської шляхти.

Іванна Блажкевич народилася 9 жовтня 1886 р. в с. Денисів, нині — Козівського району, в сім’ї вчителя. Училася спочатку в Денисівській початковій школі, потім у Тернопільській, так званій відділковій, школі. Потім екстерном здала екзамени у Львівській семінарії на вчительський диплом. Відтоді працювала народною вчителькою, вихователькою дитячих садків на Станіславщині (нині — Івано-Франківська область) і Тернопільщині. Померла І. Блажкевич 2 березня 1976 р. у рідному селі Денисові.

Читайте також. Плата за садок у Тернополі влітку зросте на 10% – раціон дітей доповнять фруктами (Відео)

У 20-х роках XX століття І. Блажкевич почала писати для дітей. У видавництві “Світ дитини” вийшли одна за одною її книги п’єс, оповідань, віршів: “Св. Миколай в 1920 р.” (1920), “Тарас у дяка” (1923), “Діло в честь Тараса”, “Вертеп” (обидві — 1924), “Мила книжечка” (1928), “Пушистий король” (1929), “В мамин день” (1931), “Івась-характерник” (1936), “Оповідання” (1937) та ін.

Після 1939 р. І. Блажкевич брала активну участь в організації Денисівської семирічної школи, дитячого садка, вчителювала, боролася за культурні перетворення на селі. Вона друкувалася в періодичній пресі, у літературних збірниках. Вийшли книжки І. Блажкевич “Подоляночка” (1958), “Прилетів лелека” (1971), “Чи є в світі щось світліше” (1977), “Прилетіла ластівка” (1986), “У дитячому садочку” (1993) та ін. Автор популярних статей з питань літератури, етнографії та ін.