Тернопільський Благодійний фонд “Карітас” відзначає 20-річчя (Фото)

Карітас-nТернопільський осередок Благодійного фонду «Карітасу» сьогодні, 6 грудня, відзначає 20-річчя.

Із цією нагоди у церкві Успення Пресвятої Богородиці, що на вул. Кн.Острозького, відбулося святкове Богослужіння. Його здійснив архиєпикоп і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк.

Читайте також. На Тернопільщині — акція «16 днів проти насильства» (Перелік заходів )

Нагадаємо, перший осередок «Карітасу» в Україні створили в 1991 р. в Івано-Франківську. Нині активно працюють 11 благодійних фондів. У грудні 1994 р. за благословення Архієрея Михаїла Сабриги заснували благодійний фонд у Тернопільській єпархії. Сьогодні у ньому працюють майже 30 працівників, які надають кваліфіковану допомогу різноманітним категоріям потребуючих. Створили мережу парафіяльних «Карітасів» і на теренах Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ.

Після Богослужіння митрополит разом із директором благодійного фонду «Карітас» отцем Андрієм Марчуком подякували усім співробітникам Фонду, волонтерам, жертводавцям за щоденну працю та допомогу. Участь у літургії взяв міський голова Тернополя Сергій Надал, повідомляє сайт міської ради. Подяку отримав і він.

Читайте також. Поліпшити рівень правових знань тернополянам допомагають у «Карітасі» (Відео)

У свою чергу, очільник Тернополя подякував Фонду за співпрацю та вручив отцю Андрію Марчуку пам’ятну відзнаку міського голови.

– Дякую «Карітасу» за партнерство. Дякую за постійну участь у житті міста. Ваша допомога є реальною, відчутною і потрібною Тернополю. Дякую за Вашу щоденну працю. Дякую всім співробітникам, волонтерам, благодійникам фонду. Дякую від всієї громади міста. Зичу вам усім здоров’я і щедрих Божих ласк! – зауважив Сергій Надал.

До слова, з нагоди ювілею організація видала книгу «Там, де живе милосердна любов», до якої увійшла історія «Карітасу» в Європі та Україні в цілому.

Довідково. Перший осередок «Карітасу» створили понад 100 років тому в Німеччині. Сьогодні мережа складається із 7-ми асоціацій і налічує понад 146 членів національних католицьких організацій, які працюють у 194 країнах світу. До складу «Карітасу» Європейського континенту входять члени організації 43-х європейських країн, в тому числі України.

Софія Левицька