Тернопільський “Алярмик” не дає спокійно спати російському телебаченню (Відео)

АлярмикДруге видання вже пережила книжечка “Повстанської абетки”, головним героєм якої є маленький воїн Української повстанської армії – Алярмик.

Нагадаємо, її автор – історик і громадський діяч Олег Вітвіцький. Причому творіння депутата Тернопільської міськради від самого “народження” не дає спокуійно спати російському “агітпрому”.

Читайте також. За що тернополяни вдячні Богу, який допоміг гідно прожити 2014 рік?

Сюжет під назвою “Как зомбируют школьников в Украине” з’явився на телеканалі ТВЦ нещодавно – 4 лютого. І там ідею такого видання для дітей, м’яко кажучи, засудили.

- Я - кандидат історичних наук, тому підійшов до створення книги як історик. Ідея виникла після того, як з'явився відрізок часу, щоб побути з дітьми. Я бачив, що вони дивляться, читають, цікавляться, це Губки Боби, це Маші, Лунтик. А українського не було. Назва Алярмик - то ще з молодості, коли ми в таборах мали "алярм" (сигнал тривоги - прим.) і були такі псевдоніми. Мій персонаж вигаданий, і книга більше літературно-історична, ніж історично-літературна. Там є вигадані персонажі, наприклад, Адольфик - зрозуміло із ким асоціюється, Ліліпутін - теж. Медвечукович - схрещений Медведчук з Януковичем, - розповів про свій задум пан Вітвіцький.

Читайте також. Схід+Захід: що пропонують тернополяни для об’єднання – Олег Вітвіцький (Відео)

Характеризуючи свого головного персонажа, автор відразу казав, що "Алярмик - народжений революцією". Тож є там згадка і про Євромайдан, і про "Небесну сотню" та інше. Причому другий тираж видання - дещо простіший і дешевший - широко розійшовся Україною. І дітям Алярмик, вочевидь, сподобався...

Софія Левицька