Тернопільській дитячій лікарні передали оснащення за 100 тис. грн

пристрійАвтоматичний рефракто-кератометр URK-700 Unicos передали обласній дитячій лікарні 6 березня волонтери акції «Серце до серця» та директор департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Тернопільської обладміністрації Віктор Мацикур.

Прилад придбали за кошти, зібрані під час обласного етапу акції «Серце до Серця».

Читайте також. Тернопілля: 48 родин з Луганщини отримали поміч із Зарваниці

За словами представника Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» в області Арсена Ляхоцького, акцію проводять десятий рік поспіль.

– Цьогорічна акція проходила під гаслом «Я хочу бачити світ!» і була присвячена збору коштів для закупівлі обладнання, що забезпечить лікування та якісну діагностику вад зору у дітей області, – зазначив Арсен Ляхоцький.

Як зазначив директор департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту ОДА Віктор Мацикур,  для реалізації запланованого провели обласний етап акції та зібрали 100 050,35 грн.

Читайте також. «Схід і Захід разом»: про пригоди групи тернопільських волонтерів у зоні АТО (Фото)

– Участь в акції могли взяти всі охочі. У кожному районі області створили штаби акції та загони волонтерів. Цьогоріч до акції вдалося залучити близько 500 волонтерів: учнів шкіл, студентів, членів молодіжних і дитячих громадських організацій. Вони мали спеціальні бейджі, а скриньки, до яких збирали пожертви, мали захисні елементи та символіку благодійного фонду «Серце до серця», – констатував Віктор Мацикур.

Довідково. Кожного року приблизно у 375 000 дітей вперше виявляють захворювання органу зору. У 80% осіб з патологіями – діти від 0 до 7 років. Основною інвалідизуючою патологією органу зору є вроджені захворювання, у тому числі, косоокість.

Раннє виявлення неправильної будови ока у дитини і своєчасна діагностика та лікування захворювань, що надасть змогу нормально розвиватися, мати повноцінний зір, обрати омріяну професію та бути корисним суспільству. Для того, щоб змінити ситуацію Україна долучилася до програми Всесвітньої організації охорони здоров’я  «Право на зір-2020», реалізація якої має бути завершена до 2020 р. Згідно із положенням програми, показники сліпоти та слабкозорості у світі мають бути скорочені в три рази.

Софія Левицька