Тернопільські студенти створили перший в Україні книжковий секонд-хенд

Тернопільські студенти втілили оригінальну ідею обміну книгами. Відтепер придбати або продати книжки в Тернополі буде ще простіше, адже в мережі запрацював книжковий секонд-хенд.

За чотири дні спільнота для обміну книгами зібрала біля 2000 учасників, а ідея «букінізму» набула вірусного ефекту. На даний момент є понад 8700 тернополян, охочих обмінюватись книгами. Автори проекту закликають не консервувати книги, а дати їм можливість знайти нових читачів.

Студент ТНПУ Максим Вінтонів, котрий є ініціатором проекту, розповідає: «Ми з другом якось говорили про переїзд і раптом виявили, що у кожного є величенька бібліотека, у котрій є багато непотрібних книг. Спершу влаштували «секонд» серед друзів і знайомих, а потім подумали: а чому б не зробити такий проект, аби він був доступний для багатьох людей одночасно і заодно був досить масштабним. Все, що має сенс у такому проекті – це велика кількість учасників. За такої умови знайти чи продати книгу є дуже легко».

Як розповідає хлопець, інколи книги продаються і знаходяться буквально за кілька хвилин після публікації посту. Завдяки проекту його бібліотека вже порожня. Долучитись до обміну книгами легко. Варто просто написати оголошення про те, що саме ви хочете продати або купити. «Якісні оголошення в нашому розумінні – це, в першу чергу, тематичні оголошення, де вказані назви книг, котрі хтось шукає чи продає. Зазвичай люди надсилають фотографії книг, таким оголошенням надаємо перевагу».

Що ж до розвитку проекту, організатори планують створити переїзний секонд-хенд. «Цей секонд буде існувати у зовсім іншій формі. Він буде відбуватись як подія. Коли будемо оголошувати про початок події, то повідомимо, наприклад, що секонд-хенд відбудеться на Театральному майдані у конкретний час. Відповідно в цей момент туди могли б сходитись усі бажаючі придбати щось цікаве або продати», – пояснює Максим. До того ж планують подбати про цікаву атмосферу для такої зустрічі, «аби це все не було подібним на якийсь звичайний базар»: розмістити намет, пригощати усіх теплим чаєм і солодощами, а заодно проводити обмін книгами. Проект має бути цілком благодійним. Поки що в його розвиток вкладається лише час, котрий витрачається на публікацію оголошень. Згодом це має бути щось зовсім нове.