Тернопільські рятувальники діляться порадами – як діяти при переохолодженні (Відео)

охолодженняСуттєве зниження температури повітря очікують у періоди з 30 грудня до 1 січня та із 6 до 9 січня.

Тому нікому не завадить, як слід надавати допомогу при переохолоджені. А знання про профілактику – ще більш необхідні, вважають в Управлінні Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.

Читайте також. «Риба не варта того, аби ризикувати заради неї життям», — тернопільські рятувальники (Відео)

Відтак фахівці поділилися своїми порадами.

Отже, переохолодження організму – гіпотермія. Це явище характеризується сильним падінням температури тіла, що спричиняє негативні зміни стану організму. Воно призводить до порушення нормальних процесів обміну речовин і зниження здатності організму поповнювати втрати тепла. Організм може переохолодитися, якщо він втратить набагато більше тепла, ніж виробляє, що відбувається зазвичай при тривалому перебуванні людини на холоді. Особливо часто це відбувається при міцних морозах у поєднанні з підвищеною вологістю повітря та сильним вітром. Також небезпека отримати різке переохолодження організму та всі його наслідки існує, якщо людина провалиться під лід на поверхні вкритої кригою водойми.

Читайте також.

До осіб, схильних до переохолодження, належать:

–         особи, які багато часу перебували на холоді;

–         люди похилого віку;

–         маленькі діти;

–         особи, що мають проблеми зі здоров’ям;

–         особи із захворюванням серця, які викликають порушення кровообігу.

Ступені переохолодження організму – розрізняють за важкістю ураження організму.

Легка ступінь переохолодження:

Температура тіла знижується до 32-34 градусів. Шкірні покриви набувають блідого забарвлення, з’являються озноб, утруднення мови, «гусяча шкіра». Артеріальний тиск залишається нормальним, якщо підвищується, то незначно. При легкому переохолодженні вже можливі обмороження окремих ділянок тіла, особливо кистей і ступнів, І-ІІ ступеня.

Середня ступінь переохолодження:

Температура тіла знижується до 29-32 градусів. Пульс при цьому значно уповільнюється – до 50 ударів на хвилину. Шкіра стає синюшною, на дотик – холодною. Дещо знижується артеріальний тиск, а дихання стає поверхневим і нечастим. Часто при переохолодженні середньої тяжкості нападає раптова сонливість. Дозволяти спати в таких умовах категорично не можна, тому що вироблення енергії під час сну знижується, в такому стані людина може загинути. При цій стадії переохолодження можливі обмороження І-IV ступеня.

Читайте також. Тернопілля: в одного чоловіка – гангрена, інший – загинув через обмороження

Важка ступінь переохолодження:

Температура тіла стає нижчою 31 градуса. Людина втрачає свідомість, її пульс сповільнюється до 36 ударів за хвилину. Часто виникають судоми і блювота. Дихання стає зовсім уповільненим – до 3-4 вдихів-видихів на хвилину. Відбувається гостре кисневе голодування головного мозку. Обмороження дуже важкі, і якщо не надати негайну допомогу, настане задубіння і смерть.

Допомогу треба надавати правильно, інакше можна завдати шкоду потерпілому.

Читайте також. Як температура повітря впаде до -10, на Тернопіллі розгорнуть пункти обігріву (Перелік, Адреси)

Перша допомога при переохолодженні

Дії при наданні першої медичної допомоги відрізняються залежно від ступеню обмороження, стану загального охолодження організму людини, його віку та наявних хвороб. При наданні першої допомоги необхідно припинити дію охолодження, зігріти кінцівки для відновлення кровообігу в уражених холодом тканинах з метою попередження розвитку інфекційних ускладнень. Насамперед слід направити постраждалого до найближчого теплого приміщення, зняти з нього взуття, верхній одяг, шкарпетки та рукавички. Одночасно з проведенням заходів першої черги треба викликати швидку медичну допомогу для проведення кваліфікованих заходів щодо рятування постраждалого.

Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.