Тернопільські правоохоронці вилучали у зоні АТО зброю, гранати, патрони та вибухівку (Фото)

P4040002-nБільше місяця в зоні проведення антитерористичної операції перебував начальник кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Тернопільській області Петро Тихович.

Він поїхав на схід України ще 8 жовтня. Про це повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області.

Читайте також. Сотня міліціонерів рушила з Тернополя на схід, стільки ж — у дорозі додому (Фото)

– Прийшла телеграма, – розповідає правоохоронець. – Ми не знали куди потрапимо, але ми їхали виконувати свій обов’язок. У той час ніхто з нас не думав: потрапимо у тепле місце чи у зону бойових дій. Збирали нас у Харкові. Звідти формували списки, хто куди поїде. Нам повідомили, що будемо нести службу на блокпосту за містом Ізюм – це за 40 кілометрів від Слов’янська.

Петро Тихович був керівником групи, яка складалася із шести осіб – правоохоронців карного розшуку, відділу боротьби незаконного обігу наркотиків, УБОЗу. В їхні обов’язки входив огляд транспортних засобів і перевірка документів усіх, хто перетинав блокпост. На зміну заступали по шестеро, причому п’ятеро стояли безпосередньо на посту, один перевіряв усю інформацію за базою.

Читайте також. «Сепаратисти розмальовують вулиці, пишуть погрози, псують українську символіку», — бійці батальйону «Тернопіль» (Фото)

– Якщо особа була «чистою», якщо транспорт не розшукували за злочини, то ми пропускали, – пригадує Петро Тихович. – Проте не раз було, що затримували людину, яку підозрювали у зв’язках з сепаратистами. Тоді викликали оперативну групу, повідомляли райвідділ і Службу Безпеки.

Доля вирішила так, що Петро Тихович і його група несли службу за 150 км від ведення бойових дій. Він каже, що постріли та вибухи чули, але здалеку. Не було у силовиків і проблем із харчуванням та одягом. Але за час служби доводилося правоохоронцям вилучати зброю, гранати, патрони та вибухівку. Бездоганна робота, каже керівник групи, полягала в злагодженій роботі всіх силових служб.

Читайте також. «Ще встигнемо пожити в Україні — демократичній, процвітаючій», — тернополянин Григорій Головатий (Фото)

– Ми мали по два комплекти одягу, взуття теплого, зимового. Забезпечило нас керівництво і зброєю на блокпосту, – каже чоловік. – Постійно допомагали бійцям і місцеві жителі.

Петро Тихович розповідає, що в тому місці, де стояв їхній блокпост, люди позитивно до них ставилися. Вони постійно дарували хлопцям теплий одяг, їжу та інші необхідні речі.

– Оскільки нам всього вистачало, то зайве ми віддавали бійцям, які були ближче до лінії фронту. Місцеве населення було вдячне нам за охорону. Всі вони бажали лише закінчення цієї війни, бо багатьом доводилося виїжджати з Луганщини цілими родинами, кидаючи житло та усе майно, – продовжує правоохоронець.

Читайте також. Підприємці відремонтували важку техніку для міліцейських загонів Тернопілля (Фото)

Допомагала нести службу бійцям з Тернопільщини і сіамська кішка. Вона, пригадує Петро Тихович, з’явилася невідомо звідки. Кликали її по-різному. Хто – Ізюмкою, а хто Атошкою. Саме вона рятувала наших хлопців від мишей. Адже в облаштованому залізничному вагоні, в якому вони працювали та відпочивали, завелися миші. Останні могли просто зверху падати на плечі і бігати уявним кабінетом. І лише чотирилапий товариш зміг за три дні їх переловити.

– Ізюмка щодня ловила мишей і приносила нам – показувала свою здобич. За 2-3 дні гризунів не залишилося. За це ми її винагороджували чимось смачненьким, – каже чоловік.

Читайте також. Тернопільські міліціонери поїхали у зону АТО ловити сепаратистів (Відео)

На повернення Петра Тиховича додому чекала його родина. Чоловік каже, що він знав: рано чи пізно доведеться їхати в зону АТО. Тому дружину та батьків почав готувати до свого від’їзду ще в травні.

– Морально готові вони були, але, коли прийшов час їхати, плакали усі. Вони переживали, знаючи, що ситуація на сході нестабільна, – пригадує він.

Зідзвонювався із рідним щодня – повідомляв, що все добре, не голодний, живий і здоровий.

Читайте також. 45 одиниць зброї армійського зразка здали мешканці Тернопілля. Була й деталь кулемета (Фото)

Уже майже місяць Петро Тихович удома, але він каже, що їхати в зону АТО готовий завжди.

– Я не можу шукати причини, щоб не їхати туди. У мене є власні переконання. Так, там є багато сепаратистів, які нас називають фашистами та бандерівцями. Але є й ті, хто хоче миру. Я вважаю, допоки там є люди, які – духом українці, які переживають за нашу державу, які хочуть жити в Україні, то ми повинні бути там, бо це частина України, – вважає правоохоронець.

Софія Левицька