Тернопільські перевізники просять підняти тариф на проїзд хоча б на 50 коп. (Відео)

PA280031-nПеревізники Тернополя просять підняти вартість проїзду у маршрутках Тернополя до 3 грн.

Сьогодні, 28 жовтня, вони це вже робили просто на сесії міської ради. Переконували депутатів, аби ті підтримали їхнє звернення щодо зміни тарифу із 2,5 грн до 3 гривень. Мовляв, це не сприятиме розвитку транспортної галузі, але бодай дозволить їй вижити взимку.

Читайте також. Сесія Тернопільської міської ради: призначення, бюджет, скандал, прохання (Відео)

Нагадаємо, востаннє тариф у тернопільських маршрутках підняли у квітні 2013 року. Тоді він зріс на 50 коп. – із 2 до 2,5 грн.

– Тариф піднімали півтора року тому, коли долар був 8, а солярка – 9 грн/л. А тепер долар – понад 14, а солярка – майже 17. Зараз наче опустилася на 50 копійок, кажуть ще копійок на 50 опуститься, але це – не є настільки важливо, – розказував представник перевізників Тернополя з трибуни. – Говорив із перевізниками з інших областей. У Житомирі вже пересідають на “Газелі”, бо вона їздить на газі, а він – дешевший. Будемо і ми пересідати на “Газелі”?

Чоловік пояснив, що підняття тарифу дозволить перевізникам протриматися взимку. Інакше, пасажирам буде просто небезпечно сідати в автобус.

– Моя фірма взяла в борг 62 тисячі гривень, щоб «взути» п’ять машин. Тільки п’ять машин! А треба ще – 12 хоча б. Де взяти гроші, я не знаю. Тих 50 копійок за два місяці дадуть тільки гроші на одні колеса, а вже сніг був, – додає представник перевізників Тернополя. – Це тільки корпус наших автобусів – «Іванів», «Богданів» – вітчизняний, а всі деталі ми за валюту купуємо, бо вони – іноземного виробництва.

Депутати слухали уважно. Кивали головами. Але врешті слово взяв міський голова Тернополя. Сергій Надал сказав, що на тлі здешевлення  пального він має сумніви щодо доцільності підняття тарифів у маршрутках. До того ж, людям важко – зросли всі витрати, в тому числі за газ, опалення тощо. Тому він запропонував колегіальний вихід – висновок має зробити спеціальна комісія.

– Управління транспорту спільно з управлінням економіки, спільно з депутатською профільною комісією, нехай вивчать це питання: якою є дійсно сьогодні собівартість перевезення. Скільки перевізники витрачають, яка фактична зарплата, яка ситуація, яка ціна бензину і наскільки вона впливає на тариф, яке забезпечення зимовою гумою. І тоді внесуть свою пропозицію, про які тарифи ми можемо говорити, – каже він. – Маємо ще додатковий приклад: буквально декілька днів тому, суд у Львові скасував рішення тамтешнього виконавчого комітету, який підняв ціну до 3 гривень і снизив тариф знову до 2  гривень. Щоб ми не наступали на ті ж граблі. Зараз населення зможе ці гроші платити? Тому що підняли вже тарифи на тепло і гарячу воду і на всі інші комунальні послуги. Ще зараз їм добавити збільшення за плату за проїзд?

Коли перевізники почали апелювати, що комісія засідатиме і вирішуватиме все довго, а їм зміни потрібні негайно, бо сніг скоро випаде, мер припустив, що затримок не буде. Мовляв, тижня для роботи комісії вистачить. Тоді вона ознайомить зі своїми висновками членів виконкому. А далі – як кажуть, видно буде… Тож незабаром тернополяни дізнаються результат перемовин.

Софія Левицька