Тернопільські міліціонери перевірять реєстрацію та роботу скандальної громадської організації (Фото)

1511 (1)Тривають слідчі дії щодо заяви журналіста тернопільського Інтернет-видання, повідомляє сайт «Досьє 102».

Розслідування, що стосується тиску на журналіста буде об’єктивним і повним.

У цьому під час зустрічі з представниками місцевих ЗМІ запевнив тимчасово виконуючий обов’язки начальника обласного управління Тернопільської обласної міліції Олександр Богомол. Контролювати перебіг справи обіцяють у прокуратурі міста.

Читайте також. Тернопіль: голову ГО із кримінальним минулим звинувачують у незаконному утримуванні журналіста

Нагадаємо, 20 листопада на лінію «102» зателефонував чоловік і повідомив, що його утримують в приміщенні. На місце події одразу виїхала слідчо-оперативна група та працівники управління з боротьби із організованою злочинністю.

За цим фактом порушене кримінальне провадження за ст. 171 ч. 2 – «переслідування, перешкоджання законній журналістській діяльності», а також за ч. 1 ст. 146 – «позбавлення волі особи». Наразі фахівці провели необхідні первинні слідчі дії. Триває розслідування.

Читайте також. За «неправильні» номери на авто тернополяни сплатять штраф до 255 грн

Категорія таких кримінальних проваджень, як каже Олександр Богомол, перебуває на контролі як в обласній міліції, так і в міністерстві внутрішніх справ.

- Я доручив перевірити реєстрацію та роботу громадської організації, яку очолює фігурант кримінального провадження. Усю інформацію після завершення досудового розслідування ми повідомимо засобам масової інформації, - каже він.

Відповідно до кримінально-процесуального законодавства, потерпілий може отримати захист, як учасник кримінального процесу, – наголосив очільник міліції. Звернувся Олександр Богомол і до жителів краю. Він нагадав, що в області цілодобово працює лінія «102» і міліція оперативно реагує на всі дзвінки та повідомлення.

До речі, під час прес-конференції у Тернопільському прес-клубі журналіст Інтернет-газети «Доба» Назарій Наджога повідомив, що його незаконно утримував голова громадської організації «Комітет із боротьби з організованою злочинністю та корупцією» громадянин Т. Останньому, за словами журналіста, не сподобалася стаття, де Назарій розкрив дані про судимість керівника організації та інші факти його незаконної діяльності. Назарій Наджога розповів, що керівник згаданої ГО зачинив його 20 листопада в приміщенні офісу організації, вимагаючи надати паспорт, журналістське посвідчення та повідомити особисті дані інших працівників редакції.

Як поінформувала присутніх на прес-конференції  прес-секретар прокурора області Леся Гурецька, за даним фактом прокуратура Тернополя здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому міліцією за двома вище вказаними статтями.

Софія Левицька