Тернопільські медики їздили у зону АТО із реанімобілем, аби рятувати важкопоранених

медикиТернопільські медики-добровольці два тижні відпрацювали у зоні АТО. 

Реанімобіль із медичною бригадою відправили з Тернопілля у Донецьку та Луганську області. Цивільних медиків відрядили до об’єднаного угруповання Національної гвардії України.

Читайте також. Подарунок від тернополян – “Жовток” уже добрався на передову (Фото)

Очолив бригаду швидкої допомоги в зоні проведення АТО доцент кафедри медицини катастроф та військової медицини Тернопільського державного медуніверситету імені І.Горбачевського Петро Левицький.

Медики-волонтери надавали військовослужбовцям кваліфіковану медичну допомогу та транспортували їх до військово-медичного клінічного центру Північного регіону у Харкові. За два тижні (з 13 серпня до 26 серпня) тернопільська бригада транспортувала 18 військовослужбовців Національної гвардії середнього та важкого ступеня тяжкості. Також медики надали допомогу вісьмом військовослужбовцям Збройних Сил України при перевезенні їх з лікарень Артемівська, Дзержинська та Костянтинівська до Харківського шпиталю.

Читайте також. Авто з Тернопілля – подарунок до Дня авіації тим, хто ремонтує бойові вертольоти (Фото)

– Така допомога вкрай необхідна нашим бійцям. У нас є тільки санітарні автомобілі на базі «ГАЗелі», – зазначив начальник медичної служби об’єднаного угрупування підполковник медичної служби Андрій Коробкін. – Вони не обладнані плаваючими ношами для транспортування важкопоранених на великі відстані (близько 250 км), на відміну реанімобіля, на якому працює тернопільська бригада медиків. Трьох важкопоранених військовослужбовців – із вогнепальним пораненням легень, грудної клітки, шиї, осколковим пораненням живота, печінки, шлунку та нижніх кінцівок – транспортували саме на реанімобілі тернопільської бригади. Завдяки їхній допомозі ми врятували три життя.

Софія Левицька