Тернопільські комунальники проситимуть Київ збільшити ліміт газу (Відео)

P6100004-nЕкономити газ змусить не лише населення, а й комунальні підприємства. Тож у непростій ситуації опинилось “Тернопільміськтеплокомуненерго”.

Відтак підприємство звертатиметься до уряду про перегляд лімітів на газ. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. Тернопілля шукає альтернативу газу – шанс на використання мають вітер і сміття (Відео)

Директор комунального підприємства “Тернопільміськтеплокомуненерго” каже, що є три шляхи економії: модернізація виробництва, перехід на альтернативні види палива і погіршення якості послуг. Андрій Чумак пояснює: з 2007 року завдяки модернізації приладів знизили споживання газу на 21%. Ще більше модернізувати його зараз неможливо. Що ж до переходу з газу на інші види палива, то такі плани у підприємства були вже давно. У 2012 році “Тернопільміськтеплокомуненерго” уклало угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку про будівництво великого котла, який мав би спалювати відходи деревини.

Однак уряд майже два роки не погоджував ці документи. Підтвердження отримали лише на початку вересня, але будувати під час опалювального періоду неможливо, а економити 30% газу треба вже.

Читайте також. Тернопілля: точно не відключатимуть від електрики лише промислові підприємства (Відео)

– Якщо говорити чесно, то це ми можемо зробити тільки за рахунок погіршення якості. Практично нам треба відмовитися від гарячої води і понизити температуру на вході у будинок так, щоб ми вписувалися у тих 30%. При цьому може на 4-5 градусів впасти температура у приміщеннях. Лише таким чином ми зможемо зекономити 30%. І це за умови, якщо зима не буде дуже холодною, – пояснює директор КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” Андрій Чумак.

Позиція підприємства така: звертатися до Кабміну з вимогою переглянути ліміти на газ для “Тернопільміськтеплокомуненерго”.

– Ми будемо звертатися з тим, щоб вони або вирішили питання зі зміною тих лімітів, які були передбачені, або приймали рішення на рівні всієї країни. Слід повідомити населення, що умови будуть гірші. Зараз сказати, на скільки будуть гіршими умови, – неможливо, – каже Андрій Чумак.