Тернопільські депутати заступилися за спиртову галузь (Відео)

prezudiya1Про майно громад, міжбюджетні трансферти та чимало іншого говорили депутати Тернопільської облради сьогодні, 15 березня.

Не вирішували вони лише суто господарських питань – про надання різних дозволів. Таким було рішення погоджувальної ради. Згадані питання мають додатково перевірити і обговорити. Хоча згодні з таким кроком були не всі.

Читайте також. Тернопільські депутати закликали громадян України стати на захист державної цілісності (Фото, Відео)

Нагадаємо, 48 сесія облради завершилася. Депутати прийняли понад 40 рішень. У тому числі підтримку отримати такі пункти:

-          “Про затвердження договору про міжбюджетний трансферт на 2014 рік між Волинською обласною радою та Тернопільською обласною радою”,

-          “Про затвердження договору про міжбюджетний трансферт на 2014 рік між Львівською обласною радою та Тернопільською обласною радою”,

-          “Питання спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області”,

-          “Питання оренди майна об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області”,

-          “Про надання установі Тернопільської обласної ради “Мельнице-Подільський обласний комунальний дитячий будинок-інтернат” дозволу на виготовлення проектно-кошторисної документації для проведення реконструкції котельні” (заклад зробить це за власні кошти).

Читайте також. У Тернопільській облраді відзначили “афганців”, які охороняли “білий дім” (Відео, Фото)

Цікаво, що депутати вирішили саме сьогодні повторно звернутися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики України щодо ситуації в спиртовій галузі Тернопілля. Адже саме цей сектор до реформування, яке ініціювала попередня столична влада, забезпечував чимало власних доходів у місцевих бюджетах.

У зверненні, зокрема, йдеться: “Із 10 спиртових заводів області на даний час  діючими залишилися шість виробничих структур. Три державні підприємства (“Бучацький мальтозний завод”, “Зарубинський спиртовий завод” і “Ковалівський спиртовий завод”) перебувають у процедурі банкрутства і протягом тривалого часу не працюють, що призвело до соціальної напруги у їхніх трудових колективах”.  Депутати наполягають на тому, щоб “…переглянути та відмінити постанову від 28 липня 2010 року №672 “Про утворення Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості “Укрспирт”. Усім заводам вимагають повернути статус окремих юридичних осіб.