Тернопільські архітектори заявили про категоричне неприйняття законопроєкту 5655

Тернопільські архітектори заявили, що на їхню професію відбувається пряма атака. А тому вони 16 листопада вийдуть до Тернопільської облдержадміністрації, щоб висловити своє занепокоєння законопроектом №5655, який Верховна Рада прийняла до розгляду.

Про це ІА «7Днів-Україна» повідомив голова Тернопільського осередку Національної спілки архітекторів України Ярослав Володимирович Головко.

— Будь-яка реформа повинна максимально враховувати та балансувати інтереси зацікавлених сторін, — каже Ярослав Головко. — Натомість попри корисні новації пропонована реформа в першу чергу обслуговує інтерес забудовників, при чому далеко не всіх, а лише найкрупніших.

За словами Ярослава Володимировича, реформа містобудування мала б враховувати інтереси суспільства, місцевого самоврядування, архітекторів, забудовників, страховиків і справедливо балансувати їх.

— На професію архітектора відбувається пряма атака, — каже Ярослав Головко. — Законопроєкт 5655 позбавляє архітекторів авторських прав та авторського нагляду, а також руйнує архітекторське самоврядування. Це позбавляє забудовників будь-яких запобіжників проти будівництва будинків монстрів і потенційно призведе до великих інженерних катастроф. Ми та антикорупційна спільнота вважаємо, що законопроєкт 5655 містить суттєві корупційні ризики.

Тож, архітектори Тернопільщини 16 листопада збираються біля Тернопільської облдержадміністрації, щоб висловити своє неприйняття законопроєкту № 5655. Вони сподіваються, парламентарі дослухаються до думки спеціалістів.