Тернопільські активісти б’ють на сполох: Російська православна церква продовжує ігнорувати українські закони і знищує Почаївську лавру

пПро небезпеку знищення Почаївської лаври наголосив тернопільський громадський активіст Іван Ковалик.

Комплекс споруд Почаївської лаври, є пам’яткою архітектури національного значення, знаходиться у власності держави та входить до складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника. У 2016 році Міністерством культури України підписано із ДІАЗом новий договір про охорону архітектурних споруд Лаври, за яким визначається особливий порядок дозволу на проведення будівельних чи реставраційних робіт, як по відношенню до самого об’єкта архітектури, так і на території довкола нього.

− За часів Незалежності України, внаслідок господарювання російської православної церкви пам’ятка архітектури змінилася до непізнаваності. Преображенський собор, готелі, паркінги, магазини, столові і паркани протягом 20 років самовільно будувались на території заповідника і постфактум узаконювалися продажними чиновниками різних рангів. До відповідальності за незаконне будівництво на заповідній території ніхто не був притягнутий, − каже Іван Коваль.

За словами Івана Коваля, звиклі до вседозволеності очільники монастиря УПЦ МП продовжують спотворювати історичне обличчя святині новими і новими забудовами. Цього разу в Почаївській лаврі, просто під носом в керівництва Кременецько-Почаївського ДІАЗу, будуються нові ворота, які не входять в архітектурний ансамбль. За нашими даними, жодних дозволів та погоджень на це будівництво Московський патріархат не отримував, як завжди розраховуючи на «покровителів» у високих кабінетах, які можуть все «порішати».

Громадські активісти звертаються до ДАБІ в Тернопільській області та Кременецько-Почаївського ДІАЗу з вимогами провести перевірки законності вищевказаного будівництва на території Почаївської лаври.