Тернопільська область: вода за два дні забрала життя у чотирьох чоловіків

imagesВода помилок не пробачає. Лише за два дні, 20-21 липня, один юнак отримав перелом хребта, а четверо чоловіків – втопилися.

Так, 20 липня о 17:45 у селі Грабовець Тернопільського району у місцевому ставу під час купання втопився 21-річний місцевий житель. Того ж дня о 21 год. у ставку села Городище Зборівського району втопився 22-річний юнак.

Читайте також. На водоймах Тернопільщини вже загинули 22 людини

Трохи пізніше у селі Слобідка Джуринська Чортківського району під час здійснення стрибка у ставок травмувався 25-річний місцевий житель. Потерпілого з діагнозом «Компресійний перелом сьомого шийного хребця» шпиталізували в Чортківську центральну районну лікарню. Про це повідомили в Управлінні Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області 22 липня.

Уже 21 липня о 08:30 у ставку села Стриївка Збаразького району під час риболовлі втопився 49-річний житель села Максимівка. А ввечері, о 19:20, у ставку села Лози Збаразького району втопився 23-річний житель села Кунинець.

Читайте також. Не лізь п’яним у воду: на Тернопіллі втопився ще один любитель купатись напідпитку (Відео)

- Незважаючи на чисельні застереження ДСНС області не всі громадяни усвідомлюють, яку небезпеку може нести вода для ти,х хто поводиться надто безпечно, необачно наражаючи своє життя, а іноді і життя інших, на небезпеку, - нагадують рятувальники.

Тож Управління ДСНС України у Тернопільській області вчергове звертається до жителів і гостей області: «Аби з вами не трапилося біди, поводьтеся на водоймах так, як вимагають заходи безпеки: обачно й обережно. Коли вирушаєте на відпочинок до води пам’ятайте ряд обов’язкових правил, які допоможуть вберегти ваше життя».

Правила поведінки на воді – поради рятувальників: 

-          Купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Температура води повинна бути не нижче 17-19 градусів, у більш холодній - перебувати небезпечно.

-          Плавати у воді слід не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3-5 хвилин. Не слід доводити себе до ознобу. При переохолодженні можуть виникнути судоми, припинення дихання, втрата свідомості. Краще купатися кілька разів по 15-20 хвилин.

-          Не можна входити та пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. Периферичні судини сильно розширені для тепловіддачі. При охолодженні у воді настає різке рефлекторне скорочення м'язів, що веде за собою припинення дихання.

Читайте також. Чоловік мало не втопився на Тернопільському ставі – сили не розрахував (Фото)

-          Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, безпечне місце для купання необхідно вибирати з поступовим схилом і твердим чистим дном. У воду слід заходити обережно.

-          Не влаштовуйте грубі ігри на воді, підпливаючи під тих, хто купається, хапати їх за ноги, "топити", подавати помилкові сигнали про допомогу та ін.

-          Дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках! Вітром або плином їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею - захлеснути, із них може вийти повітря і вони втратять плавучість.

-          Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях, які спеціально необладнані. Навіть якщо напередодні це місце було безпечним для стрибків, то за ніч могли щось вкинути у воду або плином могло принести корчі.

Читайте також. Тернопільська область: під час пожежі мало не вчаділа власниця оселі

-          Не запливайте далеко, тому що можна не розрахувати своїх сил. Купання із маскою, трубкою і ластами, потребує обережності. Не плавайте з трубкою при сильному хвилюванні води. Плавати треба тільки уздовж берега та обов'язково під постійним наглядом, щоб вчасно могла прийти допомога при потребі.

-          Не наближайтеся до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу.

Довідково. Від початку 2014 року на водоймах Тернопільської області вже загинули 27 людей. Серед них - двоє неповнолітніх. Зазнали травмування четверо дорослих та одна дитина.