Тернопільська митниця передала до суду 30 справ на 4,5 млн грн порушень

митницяУ січні-квітні цього року фахівці Тернопільської митниці ДФС склали 90 адміністративних протоколів про порушення митних правил на загальну суму 4 млн 582,5 тис. грн.

Як повідомляє ГУ ДФС у Тернопільській області, вилучено предмети правопорушення у трьох справах попередньою вартістю 67,6 тис. гривень. Найчастіше порушували статті 483 (ч. 1), 470 (ч. 1 і 3) та 485 Митного кодексу України, зокрема переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, зафіксовано у 30 випадках, недоставлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів до органу доходів і зборів призначення, видача їх без дозволу органу доходів і зборів або втрата зафіксована у 30 випадках, а от дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, запротокольовані у 24 випадках.

Митницею розглянуто 57 справ про порушення митних правил і винесено постанови про притягнення до відповідальності винних осіб із застосуванням штрафів на загальну суму 2 млн 188,1 тис. гривень.

За результатами роботи митниці в правоохоронному напрямку у січні-квітні від сплати штрафів у справах про порушення митних правил за постановами митниці до бюджету переказано 162,1 тис. гривень.

До суду передано 30 справ на 4 млн 449,2 тис. гривень. Судом винесено постанови у 9 адміністративних справах про накладення стягнення на суму 911,2 тис. грн, в тому числі із застосуванням конфіскації товарів.