На Тернопільщині уже 2,5 тисячі переселенців з Криму та Донбасу

17Тернопільщина вже прийняла 2,5 тисячі внутрішньо переміщених осіб – вигнаних зі своїх осель окупантами Криму та війною на Донбасі. Як їм ведеться у нас, приїхали перевірити представники ОБСЄ.

23 квітня відбулася зустріч голови Тернопільської обласної ради Леніда Бицюри з представником Моніторингової місії ОБСЄ Лешеком Коціком. Як повідомляє сайт Тернопільської ОДА, основними темами обговорення були суспільно-політична ситуація в Україні та на Тернопільщині, мобілізація та демобілізація, поселення внутрішньо переміщених осіб.

Як зазначив спостерігач від Моніторингової місії ОБСЄ, основним завданням місії ОБСЄ є моніторинг умов проживання внутрішньо переміщених осіб та чи забезпечені вони всіма необхідними речами.

Читайте також: У Кременці проблемами переселенців опікується спеціальна мобільна група

За словами Леоніда Бицюри, загалом ситуація в області стабільна, різного роду міжконфесійних та міжнаціональних конфліктів не виникає. Переселенці забезпечені житлом.

Читайте також: У Тернополі досі приймають вимушених переселенців із Криму (Фото, Відео)

«На Тернопільщині живе уже близько 2,5 тисяч переселенців з окупованої території АР Крим та зони АТО, – зазначив представник тернопільської влади. – Всі внутрішньо переміщені особи забезпечені житлом, допомагаємо їм у пошуку роботи, влаштуванні дітей у садочки і школи, фахівці надають необхідну медичну  та правову допомогу. До слова, недавно переїхали жити до Тернополя 30 вихованців Дружківської школи-інтернату для дітей з особливими потребами. Їх поселили у Петриківському обласному комунальному дитячому будинку-інтернаті».

Читайте також: З вимушеними переселенцями у Тернополі постійно працює Міжвідомчий координаційний штаб

Важливою темою зустрічі було також питання мобілізації та демобілізації в області. Як зазначив заступник голови Тернопільської ОДА, бійцям надаватимуть необхідну допомогу та підтримку. Для цього облаштовуватимуть IMG_3851_03центри реабілітації. Ще на початку квітня на базі Більче-Золотецької обласної фізіотерапевтичної лікарні відкрили відділення лікування учасників АТО. На Тернопільщині діє Всеукраїнський центр пошуку загиблих, поранених та зниклих безвісті бійців АТО.

Спостерігач Лешек Коцік зустрівся також з міським головою Сергієм Надалом. Темою цієї зустрічі також був монітироинг ситуації з забезпеченням внутріньо переміщених осіб. Сергій Надал зазначив, що за період з 16 березня 2014 року до 22 квітня 2015 року обліковано 699 осіб, з них – 240 дітей. З них з Луганської області 69 сімей (74 дитини), з Донецької області 131 сім’ї (141 дітей), з АР Крим 23 сім’ї (25 дітей).

Довідково: Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СMM) почала свою роботу 21 березня 2014 року на підставі запиту від уряду України до ОБСЄ і консенсусного рішення всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ. Мандат місії був продовжений на шість місяців з 21 вересня 2014 року. СMM – це неозброєна цивільна місія, яка працює 24 години на добу, 7днів на тиждень у всіх регіонах України. Її основні завдання – це неупереджено і об'єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту.