Тернопільщина відновила кредитування для фізичних осіб за держпрограмою “Тепла оселя”

ф1З 5 жовтня відновлено кредитування для фізичних осіб за програмою «Тепла оселя», заявив сьогодін голова ОДА в ході семінару «Термомодернізація. Енергоефективність в житлових будинках – регуляції, фінансування, технології».

«Державна програма «Тепла оселя» допомагає тим, хто має на меті утеплити своє житло. Допомога – це 30%-ва компенсація державою коштів, які були витрачені на встановлення енергозберігаючих вікон.Завдяки державній підтримці кожен отримує можливість ефективніше використовувати енергоресурси, та, щонайголовніше, зменшити витрати на оплату за комунальні послуги», – цитує Степана Барну прес-служба ОДА.

За його словами, в області від початку дії програми видано 6182 кредитів, в тому числі і для 5-ти ОСББ. Обсяг залучених коштів становить 107,8 млн гривень. Цього року найкращі показники у Кременецькому, Підволочиському та Зборівському районах.

Окрім державної, додаткову допомогу на утеплення можна одержати ще й від органів місцевого самоврядування.

«На сьогодні затверджено порядок використання коштів обласного бюджету, передбачених на відшкодування 12% за кредитами, залученими на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів).  Таким чином ОСББ може придбати необхідне енергоефективне обладнання чи матеріали майже за половину їх ринкової ціни», – наголосив очільник краю.

Нагадаємо, програма «теплих кредитів» продовжена на 2016 рік, а на її реалізацію з бюджету виділено 894 мільйони гривень. Цей захід триває на виконання Урядової програми підтримки населення із впровадження нових можливостей енергозбереження.

Отримати консультацію щодо «теплих кредитів» можна у спеціалізованому Call-центрі за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: [email protected] .