Тернопільщина: перших мобілізованих третьої черги відправили у військові частини (Фото)

Taras_pastuhЗ обласного збірного пункту Тернопільського обласного військового комісаріату відправили у військові навчальні частини Збройних Сил України перших мобілізованих громадян області сьогодні, 1 серпня.

Про це ІА «7 Днів-Україна» повідомив Василь Лабай – представник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України.

Читайте також. Віковий ценз із мобілізації становить 50 років, але його можуть підняти до 60-ти (Відео)

Нагадаємо, відправка тернополян відбулася у рамках виконання Указу Президента України “Про часткову мобілізацію”.

За словами заступника Тернопільського об'єднаного міського військкомату майора Миколи Бойка чимала кількість тернополян проявила свідому громадянську позицію і попросилися добровольцями йти на захист Вітчизни.

Читайте також. “Якщо не зупинити кремлівську агресію на сході, завтра проросійські бойовики і найманці приїдуть до наших домівок”, – Олег Сиротюк (Фото)

— Насамперед викликаються у військкомат фахівців, які проходили військову службу. Серед їх числа є багато добровольців, що важливо. Вони свідомо йдуть захищати Вітчизну. Усі мобілізовані їдуть у військові навчальні частини, де вони проходитимуть бойове злагодження, відновлюватимуть свої навички, — наголосив майор Микола Бойко. - Хочу заспокоїти рідних і близьких, що зараз жодного військовозобов'язаного не відправляють у зону проведення АТО.

Варто наголосити, що серед тих, кого сьогодні мобілізували є як прості громадяни, так і народні обранці. Зокрема Тарас Пастух - депутат Тернопільської обласної ради, у якого - четверо дітей, попросився у військо добровольцем.

Читайте також. Після прощі у Зарваниці частина активістів “Правого сектору” поїхала на схід (Фото)

— Важко сидіти на дивані і спостерігати за тим, що відбувається зараз у державі. Коли ми були на Майдані з товаришами, то не ховалися і не сиділи вдома, брали там безпосередню участь. Так само і зараз обов'язок кожного чоловіка не ховатися за кількістю дітей і іншими статусами, які можуть бути, а першими зголошуватися у рядовий, сержантський чи офіцерський склад. Варто здобути чи відновити свою спеціальність й боронити Україну, — каже Тарас Пастух. — Звичайно хотілося, щоби війна якнайшвидше закінчилася. Робота нікуди не подінеться. Буде держава у спокої і мирі, будемо дальше заробляти гроші. А сьогодні у мене інший обов'язок, адже кожна свідомий українець має зрозуміти, що якщо не зупинити ворога на кордоні, то за якийсь час він може бути у кожного вдома.

Читайте також. Стартує додаткова мобілізація: найближчим часом буде призвано 6 тисяч осіб – Коваль

Окрім того, добровольцями до військомату прибули і тернополяни, яким далеко поза п'ятдесят. Один і з таких Володимир Хаценяк.

— Є сили, то чому не йти в армію? Якщо ворог топче нашу землю, то хтось повинен її захищати. Найбільше шкода молодих хлопців. Хочу на передову, — зізнається Володимир Хаценяк.

Довідково. Третю хвилю часткової мобілізації оголосили в державі 21 липня і триватиме вона 45 діб після оприлюднення відповідного Указу Президента України, затвердженого Верховною Радою.