Тернопільщина готується стати головною спортивною базою в Європі: водні води спорту є найбільш «медальними» для України

водні видиУ Будапешті завершився фінал командних змагань з синхронного плавання Чемпіонату світу з водних видів спорту в довільній програмі, де збірна України посіла 2-е місце, повідомляє офіційний сайт змагань.

Українки на  Чемпіонату світу з водних видів спорту отримали від суддів за свій виступ 94 бали. Наша команда на 2.1 бали відстала від збірної Китаю. 3-е місце і бронзові медалі у збірної Японії – 93,2 бали.

Наші спортсменки вперше в історії виграли срібло ЧС в синхронному плаванні. Українська команда виступала у складі Ганна Волошина, Єлизавета Яхно, Ксенія Сидоренко, Анастасія Савчук, Аліна Шинкаренко, Яна Нарежна, Владислава і Марина Алексіви. Нинішня нагорода стала 7-ю для збірної України на нинішньому ЧС – одне срібло та шість бронзових медалей. Шість медалей вибороли представниці синхронного плавання, одну – стрибуни у воду.

Як відомо, у Тернополі 20 липня під час офіційного візиту голова уряду України Володимир Гройсман заклав капсулу під будівництва сучасного веслувального каналу, який отримав назву «Водна арена Тернопіль». Як запевняють автори ідеї проекту,  через кілька років  у Тернополі будуть тренувалися українські олімпійці з водних видів спорту та проходитимуть міжнародні змагання.