Тернопілля: загальна сума встановлених у 2014-му хабарів – майже 0,5 млн грн

top-photo526 адміністративних і 28 кримінальних порушень щодо корупції – звітують у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області сьогодні, 1 грудня.

Таким є підсумок роботи оперативників управління боротьби з економічною злочинністю.

Читайте також. На Тернопіллі у стані алкогольного сп’яніння спіймали 17 водіїв

– Прикро, що трагічні події, які переживає Україна, не змінюють тих, хто має доступ до влади та грошей, – кажуть у міліції. – Як свідчать дані, задокументовані співробітниками обласного управління БЕЗ, з числа адміністративних порушень більше половини, а точніше 61,5%, становлять порушення вимог фінансового контролю (ст. 172-6 КУпАП). Решта стосуються порушень щодо отримання дарунка (ст. 172-5 КУпАП) та конфлікту інтересів (ст. 172-7КУпАП).

Загалом до адміністративної відповідальності притягнули 24 особи.

– Мораль з цього випливає одна: наші чиновники й далі рвуться до влади не заради відповідальності, а щоб покращити статки, – констатують правоохоронці.

Читайте також. «ДАЙ» повернулися на дорогу! Скаргу з Тернополя активісти вже надіслати у Київ

Серед тих, хто поповнив список осіб, які нестимуть кримінальну відповідальність за корупційні діяння, – сільський голова одного з населених пунктів Тернопільського району. Слуга народу заробляв на тому, що належить громаді. Дві тисячі гривень поклав до власної  кишені за дозвіл на вивезення піщано-гравійної суміші з території сільради. Зловмисника притягнули до відповідальності. Кримінальне провадження, порушене за фактом незаконного вимагання та отримання неправомірної вигоди, розслідували і скерували до суду.

– Упродовж 10 місяців до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли 28 повідомлень про відкриття кримінальних проваджень  за фактами вимагання та отримання неправомірної вигоди, – повідомив начальник обласного управління боротьби з економічною злочинністю Василь Мокрицький. – Загальна сума встановлених хабарів становить майже півмільйона гривень. До кримінальної відповідальності притягнули 23 особи.

Софія Левицька