Тернопілля: за направленням центрів зайнятості працевлаштували 1067 осіб

біржа-nНа обліку в центрах зайнятості Тернопілля 1 лютого цього року перебували 16314 безробітних, що на 10,9% менше, ніж на відповідну дату 2014 року.

Серед них частка жінок склала 49,1%, молоді віком до 35 років – 44,7%, жителів сільської місцевості – 54,5%, робітників – 47,7%, службовців – 35,3%, осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню – 25,9%. Допомогу з безробіття отримували 13559 безробітних (83,1% від їх загальної чисельності). Середній розмір такої допомоги зріс на 1,4% і становив 1017,93 грн.

Читайте також. На Тернопільщині за один місяць виявили майже 300 трудових нелегалів

Про це ІА «7 Днів-Україна» повідомили у Відділі статистики та прогнозування обласного центру зайнятості.

Протягом січня за направленням центрів зайнятості області вдалося працевлаштувати 1067 осіб, що на 0,7% більше ніж за відповідний минулорічний період. З компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування місцями праці було забезпечено 37 безробітних. Допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності одноразово отримали 26 осіб зі статусом безробітного.

472 безробітних проходили професійне навчання або підвищували кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 83 професіями, спеціальностями та напрямками. Завершили навчання 315 осіб, із них 154 уже працевлаштовані.

Читайте також. Тернопіль: учасники семінару отримали електронну версію слайдів з інформацією щодо податкової реформи

До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучали 126 осіб, а це – на 5% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Проте ширша участь безробітних у згаданих роботах обмежена у зв’язку з недостатністю коштів на такі цілі у бюджетах місцевих рад.

Довідково. За сприянням у працевлаштуванні в центри зайнятості області з часу анексії Криму та проведення антитерористичної операції на сході України загалом звернулися 322 переселенці. Кожен третій отримав роботу. Професійне навчання пройшли 14 таких осіб, участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли три особи. Нині на обліку перебувають 130 вимушених переселенців. Їм шукають місце праці.

Софія Левицька