Тернопілля – з бюджетом-2014. Облрада зекономить на собі 700 тис. грн (Фото, Відео)

P3150008-nОбласний бюджет на 2014 рік ухвалили депутати облради сьогодні, 15 березня. Із цим усіх краян привітав голова Тернопільської облради Василь Хомінець.

Читайте також. Лісівники Тернопілля кричали “Ганьба!” і вимагали звільнення начальника (Фото, Відео)

Нагадаємо, Тернопілля було останньою областю в Україні, яка досі не мала кошторису на 2014 р. Хоча у 2013-му край прожив без бюджету аж 10 місяців.

“За” бюджет-2014 з урахуванням поправок бюджетної комісії обласної ради на засіданні 48-ї сесії проголосували врешті 84 депутати.

- Проект бюджету на 2014 рік пройшов усі профільні комісії, - переконував депутатів Василь Хомінець. - Також двічі були громадські слухання, обговорення, вносили правки... Тому у мене є прохання прийняти цей проект, аби показати всім, що ми - справді єдині з громадою. Наголошу, що прийняття бюджету свідчитиме про елемент стабільності в області.

Нагадаємо, за доходами і видатками загального фонду обласний бюджет становить 2 мільярди 632,2 мільйона гривень. Із них субвенції з державного бюджету становлять 1 мільярд 667,5 мільйона гривень.

Читайте також. Тернопільські депутати закликали громадян України стати на захист державної цілісності (Фото, Відео)

Керівник бюджетної комісії облради Олександр Стадник погодився, що не всі правки до бюджету змогли задоволити, адже коштів у казні бракує. До того ж, на формування остаточного вигляду бюджету області суттєво вплинули вказівки Постанови Кабміну від 01.03.2014 р. «Про економію бюджетних коштів".

- Але ми в нашому переліку змін і доповнень до проекту бюджету дали рекомендації, як будемо діяти впродовж року, - пояснює пан Стадник. - І вже тоді, в процесі внесення змін, будемо виконувати ті, поки що незадоволені, рекомендації.

Читайте також. Бюджет Тернопілля: філармонія – без автобуса, на сади і ягідники теж грошей немає

Економити у цьому році доведеться всім. Тож перед цим рішенням депутати скоротили витрати на потреби виконавчого апарату обласної ради. У 2014-му на це має вистачити 5 мільйонів 200 тисяч. Спершу у бюджет закладали суму, що була на 700 тисяч вищою.

- Шановний Василю Петровичу, у вашому проекті рішення передбачена сума на утримання облради та її апарату у розмірі 5 мільйонів 934 тисячі гривень, - каже депутат облради, а головне - начальник відділу аналізу обласних програм і бюджету виконавчого апарату облради Володимир Чубатий. - Але коли ми розглядали це питання на бюджетній комісії, то дійшли висновку, що для утримання апарату буде достатньо 5 мільйонів 200 тисяч гривень...

Голова облради і дипкорпус погодилися із такою правкою. Загалом було 83 «за».

- Зараз час економії для всіх і для кожного, - наголосив Василь Хомінець та попросив обранців проголосувати за проект рішення, включаючи озвучену депутатом правку.

Довідково. Депутати облради 15 березня також внесли зміни до обласного бюджету-2013. Адже в кінці минулого року прийшов трансферт на близько 50 мільйонів гривень. Суму ще тоді розділили між районами, за рішенням комісії. Ці гроші витратили на заробітні плати для бюджетників краю. Тільки тепер рішення «узаконили».