Тернопілля: як депутатів просили працювати і голова ради, і представниця громади (Відео)

P1270014-n– Дорогі народні і всенародні, прошу присісти на свої робочі місця, – закликав депутатів до праці голова Тернопільської облради Василь Хомінець 27 січня. – Розумію, що пізня година, але…

Власне, того дня від початку здавалося, що депутати не надто налаштовані на активну і ефективну працю. Нагадаємо, сварки і незгоди почали виникати ще при формуванні порядку денного. Тому його й не вдавалося ухвалити впродовж майже двох годин.

Читайте також. Як зірвали ухвалення обласного бюджету на сесії Тернопільської облради (Відео)

Було зрозуміло, що найбільший спротив у лавах викликають лише кілька запропонованих у проекті пунктів. Особливо проти заслуховування на сесії звіту головного лікаря Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні Володимира Шкробота про його роботу протестував його колега лікар – Ігор Вардинець (фракція УНП). Він навіть пропонував Університетську лікарню повернути в комунальну власність.

Окрім того, не мали бажання депутати продовжувати термін контракту із директором Тернопільського музучилища ім. С. Крушельницької.

Врешті до мікрофона прорвалася жіночка, яка представилася представницею громадськості та дуже емоційно закликала партійців до роботи.

Утім, вирішити депутатам за два засідання – 27-28 січня – чимало. Хоча головним питанням і було ухвалення бюджету-2015, але й інші пункти також є не зайвими.

Так, депутати затвердили договори із Львівською обласною та Тернопільською міською радами про міжбюджетний трансферт на 2015 рік, у якому йдеться, що Тернопільська обласна рада «в обласному бюджеті на 2015 рік передбачає надання субвенцій для розрахунків за лікування хворих у лікарні відновного лікування №2 «Центр реабілітації ветеранів ОУН-УПА «Говерла» м. Моршин».

Читайте також. Силовики Тернопілля висловили побажання щодо поліпшення обороноздатності краю

Сесія також затвердила угоду про забезпечення утримання Тернопільської обласної комунальної експериментальної комплексної  школи мистецтв імені Ігоря Герети на 2015 бюджетний рік, укладеної між Тернопільською обласною радою та Тернопільською міською радою.

До того ж, 2015 рік у Тернопільській області проголосили Роком митрополита Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького. Таке рішення прийняли депутати обласної ради з нагоди 150-річного ювілею з дня народження митрополита.

Читайте також. Тернопілля допоможе Донеччині цвяхами, шифером, руберойдом (Відео)

Сесія також внесла зміни до обласного бюджету на 2014 рік. Депутати підтримали внесення змін і доповнень до «Програми вшанування українців, постраждалих у ХХ столітті внаслідок окупаційних режимів на 2014-2016 роки» та внесли змін до обласної «Програми щодо облаштування та підтримки в готовності до використання за призначенням міського запасного пункту управління облдержадміністрації, обласної ради на 2009-2016 роки». Голосували вони і за зміни до обласної цільової соціальної «Програми оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2015 року».

Депутати вирішували й господарські питання. Зокрема, без обговорення і дискусій надали дозволи на переоформлення акта про надання гірничого відводу для розробки Плисецького родовища пісків Лановецького району та надпису на копії топографічного плану родовища на приватне підприємство  «ВМВ І К»  (с. Бережанка Лановецького  район) та погодили комунальному підприємству «Аква-Сервіс» Великоберезовицької селищної ради (смт Велика Березовиця Тернопільського району) надання надр у користування.

Про решту ухвалених рішень – згодом.

Софія Левицька