Тернопілля вже прийняло 2436 переселенців з Криму та зони АТО

img_9688У Тернопільську область переселилися майже 2,5 тисячі громадян, але край готовий прийняти ще 226 переселенців. Загалом у державі резерв для переселених становить 14200 місць.

Про те, як забезпечують першочергові потреби переміщених осіб, проінформували на засіданні Міжвідомчого координаційного штабу з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Його провели 25 грудня в режимі відео-конференції з регіональними штабами, повідомив сайт ОДА.

Читайте також. Тернопіль: служба зайнятості звітує про допомогу переселенцям і місцевим безробітним

За дорученням виконувача обов’язків голови Тернопільської обладміністрації Івана Крисака попередньо відбулось засідання Міжвідомчого обласного координаційного штабу. Відтак начальник управління ДСНС в Тернопільській області Віктор Маслей проінформував про соціальне забезпечення переселених громадян, які проживають на Тернопільщині.

– Станом на 25 грудня в область переселилося 2436 громадян. Усі вони забезпечені житлом, придатним для проживання в зимових умовах, – каже Віктор Маслей. – До управлінь Пенсійного фонду звернулися 806 осіб, із них 602 – отримують пенсійні виплати. У вищі навчальні заклади влаштували 52 особи, у школи – 289 дітей, у дошкільні навчальні заклади – 88 малят. До центрів зайнятості звернулися 252 особи, працевлаштувати вдалося 74.

Читайте також. Переселенці не завжди знаходять роботу у Тернополі, бо немає відповідних вакансій

За словами начальника управління ДСНС, благодійну допомогу переселеним активно надає волонтерська організація Товариства Червоного Хреста. Зокрема, надійшло 800 тис. грн. Цю суму розподілили між 972 переселеними громадянами.

Довідково. Загалом в Україні налічується 610 413 переселених осіб. Тривають роботи із розгортання семи транзитних містечок для тимчасового проживання осіб цієї категорії. На благодійний рахунок Міжвідомчого штабу надійшло 1 млн 400 тис грн і 100 тис. доларів – від волонтерів із Молдови. Допомогу серед переселених отримають насамперед сироти; діти, батьки яких пропали безвісти; діти-інваліди; вагітні жінки та сім’ї, які втратили годувальника.

Софія Левицька