Тернопілля: восени рибалки ризикують опинитися у крижаній воді і гинуть від шоку

ribalka3-3Рятувальники Тернопілля застерігають від необачної поведінки на водоймах у осінній період.

До цього працівників Управління Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області змусили останні кілька трагічних випадків, що сталися на ставках у нашому краї.

Читайте також. На Тернопіллі у 2014-му втопилися 55 людей, п’ятеро — діти

Незважаючи на несприятливі погодні умови, що супроводжуються значним пониженням температури, сильними поривами вітру, значним хвилюванням води, особливо завзятих рибалок не полишає бажання відвідати водойму, аби порибалити з човна на поки ще не вкритому кригою плесі. І, нажаль, така необачна поведінка часто призводить до непоправних, трагічних наслідків. Адже човен може перекинутись і всі, хто був у ньому, опиняться у крижаній воді, а це – дуже серйозне і важке випробування – величезний стрес навіть для тренованого організму.

У людини в крижаній воді перехоплює дихання, голову ніби здавлює залізний обруч, значно пришвидшується серцебиття. Щоб захиститися від смертоносного холоду організм включає захист – починається сильне тремтіння. За рахунок цього організм зігрівається, але через деякий час і цього тепла стає недостатньо.

Читайте також. Зборівський район: у Горішньому Івачеві 30 людей шукають зниклого чоловіка (Фото, відео)

Коли температура шкіри знижується до 30 градусів, тремтіння припиняється і організм дуже швидко охолоджується. Дихання стає все рідшим, пульс сповільнюється, тиск падає. Смерть людини, що несподівано опинилася в холодній воді, наступає найчастіше через шок, що розвивається протягом перших 5-15 хвилин після занурення у воду або порушення дихання.

- У випадку, якщо ви все ж опинилися у воді не піддавайся паніці, утримуйся на плаву, уникаючи занурення з головою, кличте на допомогу, намагайтеся зняти з себе одяг, який вас в воді не зігріє, але набравши вологи, потягне на дно, - радять рятувальники. - Намагайтеся вилізти на човен або якщо ви близько біля берегу то на нього. Щоб протриматися в холодній воді, як можна довше, слід активно рухатися, але, без надриву. Надмірні фізичні навантаження швидко виснажують організм.

Читайте також. Тернопільський район: у селі освятили храм, який громада будувала 19 років (Відео)

Після того, як ви вибралися з води необхідно якомога швидше викликати швидку за номером «103». До приїзду лікарів необхідно загорнутися в щось сухе і тепле, випити гаряче питво. Потрібно активно рухатися, щоб розганяти кров - активізація кровообігу призведе до нагрівання тіла.

- Проте найголовніше правило, яке убезпечить ваше життя – взагалі утриматись від виходу човном на водойму у несприятливий період. Жодне хобі чи улюблена звичка не варті того, аби для задоволення своєї забаганки піддавати ризику власне життя! – закликають рятувальники. - Пам'ятайте, дотримання елементарних правил безпечної поведінки допоможе вам зберегти своє життя і життя людей, які поруч із вами. Не забувайте роз'яснювати ці правила дітям!

Довідково. У разі виникнення надзвичайної ситуації негайно телефонуйте за номером "101".

Софія Левицька