Тернопілля: уже скерували до суду 87 протоколів про скоєння корупційних діянь (Відео)

P9300001-nУ вересні прокуратура завершила розслідування у ряді кримінальних проваджень, які викликали суспільний резонанс. Частина – пов’язана із проявами корупційних дій.

Про це прокурор Тернопільської області Юрій Гулкевич розповів на прес-конференції на тему: «Процесуальне керівництво та розслідування резонансних злочинів на Тернопіллі».

Читайте також. Зґвалтування 15-річної міліціонерами на Тернопіллі не було, – попередні висновки експерта (Відео)

Всіма правоохоронними органами Тернопілля за цей період скеровано до суду 87 протоколів про скоєння корупційних діянь, – каже він. – Це – на 27 протоколів більше, ніж за аналогічний період минулого року. Загалом від початку року за скоєння корупційних правопорушень  до відповідальності притягнули шість правоохоронців.

Так, до суду скерували обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 368 КК України стосовно працівника інспекції захисту прав споживачів. Встановили, що головний спеціаліст з питань запобігання корупції в цій інспекції отримував гроші фактично за вчинення корупційних дій.

Впродовж червня-липня 2014 року він разом з іншими службовими особами інспекції вимагав та отримував від 1000 до 6000 гривень неправомірної вигоди від підприємців. Таким чином «зібрав» близько 15 тисяч гривень.  Кошти вимагалися за сприяння у позитивних результатах об’єктів торгівлі, укритті виявлених порушень та незастосування штрафних стягнень чи зменшення штрафів.   Розслідування стосовно інших співучасників злочину ще триває.

Також прокуратура області надіслала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні  за ч. 1 ст. 368 КК України стосовно старшого оперуповноваженого відділу боротьби з кіберзлочинністю  УМВСУ в області – за фактом отримання ним неправомірної вигоди від тернопільського підприємця.

– Працівник міліції спочатку вимагав у підприємця 10000 гривень за не притягнення останнього до кримінальної відповідальності за фактом розповсюдження в Інтернеті неліцензійної продукції, потім погодився на 8000 гривень, – каже прокурор. – Цю суму йому й передали.

Читайте також. Господарський суд Тернопілля розглядає справи проти забудовників-боржників

Тож 25 липня близько 14 години старший оперуповноважений відділу боротьби з кіберзлочинністю КМ УМВС України в Тернопільській області, перебуваючи у службовому автомобілі «Жигулі» у Тернополі  отримав від підприємця гроші.

До завершення йде і справа податківця одного з районів Тернопілля за фактом отримання ним 20 тис. грн неправомірної вигоди.

Тривають і справи про порушення в бюджетній сфері. Так, завершується досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому  за ч. 5 ст. 191 КК України щодо службових осіб ДП «Кременецьке лісове господарство».

– Вони своїми незаконними діями спричинили державі майже 1 млн грн збитків, – каже прокурор. – Службовці, діючи за попередньою змовою склали та підписали фіктивні акти про виконання робіт, на підставі яких в подальшому ДП «Кременецьке лісове господарство» перераховувало гроші на розрахунковий рахунок одному з товариств за нібито виконані вказаним підприємством роботи.

До речі, щодо підозрюваних застосували запобіжний захід – тримання під вартою, адже йдеться про зловживання в особливо великих розмірах.

Софія Левицька