Тернопілля: усі 24 мільйонери разом задекларували 239 мільйонів доходів (Відео)

податковаНа Тернопільщині за останній рік побільшало мільйонерів. Було – 21, а стало – 24.

Читайте також. Збаразький замок: відкрили виставку Ірини Муляр – дівчини, яка не вміла плакати (Фото)

У головному управлінні Міндоходів у Тернопільській області  підбили підсумки деклараційної кампанії 2013 року. Всього тернополяни та жителі області подали майже 10 тисяч декларацій на суму майже 449 мільйонів гривень. З них вони зобов’язані сплатити в державну казну майже 13 мільйонів гривень. Податківці кажуть, кількість поданих декларацій свідчить про високу свідомість громадян. Про це – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Термін подачі декларацій закінчився 1 травня. Цьогоріч декларацій подали менше, ніж минулого року. Податківці пояснюють: це – через зміни в оподаткуванні, а також зменшення кількості людей, які отримали спадщину. Проте задекларували за 2013 рік більшу суму, аніж у 2012-му.

Читайте також. На Тернопілля ввели додаткові заходи безпеки на газогонах і стратегічних об’єктах (Відео)

– Отримані доходи задекларовані тільки в 5 тисячах випадків. Аж 3800 декларацій подали платники тому, що вони мають право на податкову знижку. Податкова знижка була за оплату за навчання, за іпотечне кредитування і за договорами довгострокового страхування життя, – розповіла перший заступник начальника ГУ Міндоходів у Тернопільській області Марія Мельник.

Найбільше надійшло декларацій про отримані доходи у вигляді спадщини, а також від продажу рухомого майна. 24 людини з Тернопільщини задекларували дохід більше мільйона гривень. В податковій розповідають, в основному це заробіток від інвестиційних проектів і зарплата.

– Найбільша кількість мільйонерів це у Тернополі – 14, а також ми по двоє маємо у Теребовлянському районі і Чортківському та по одному – в Гусятинському, Заліщинському, Кременецькому, Лановецькому.  Вони задекларували доходи на суму 239 мільйонів, – говорить Марія Мельник.

Читайте також. Взяли в оренду приміщення комунальної власності, а сплатити за це “забули”

Люди, які мають право на податкову знижку, можуть подавати декларації до  кінця цього року

– Загальне правило для всіх громадян, які претендують на податкову знижку, сума витрат не повинна перевищувати суму зарплати. І найголовніше, що податкова знижка надається лише до доходів у вигляді заробітної плати. Якщо громадянин отримав якісь інші доходи, то на них податкову знижку не надають, – каже начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів в Тернопільській області Володимир Брудко.