Тернопілля: урочистості з нагоди роковин Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого пройдуть у Заздрості (Відео)

Zazdrist-30xУже 30-ту річницю від дня смерті Патріарха Йосифа Сліпого відзначать у селі Заздрість Теребовлянського району в суботу, 6 вересня.

Вранці, о 9.30 розпочнеться Архиєрейська Свята Літургія, згодом відбудеться процесійних хід до родинного гробівця Сліпих. Передбачені й урочиста академія, і перегляд фільму, і презентація книги “Шлях у безсмертя”. Вшанувати пам’ять Патріарха запрошують усіх охочих.

Читайте також. Допоміг Інтернет: архієпископ з Тернополя прочитав унікальну лекцію студентам у Луцьку

Нагадаємо, 7 вересня минає 30 років від дня смерті релігійного діяча, Верховного Архиєпископа, Митрополита, Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого. Найбільше урочистостей відбудеться 6 вересня у рідному селі Патріарха – Заздрості. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Народився Верховний Архиєпископ Йосиф Сліпий в українській, хліборобській, християнській родині в селі Заздрість Теребовлянського району. Зараз там знаходиться музей-садиба Патріарха. Главою Української греко-католицької церкви він став після смерті митрополита Андрея Шептицького 1 листопада 1944 року. За півроку його резиденцію біля собору Святого Юра у Львові оточили кілька десятків автомобілів. Владику арештували. У 1957 році, будучи довічно ув’язненим у Сталінських таборах, він пише пасторське послання до українців.

Читайте також. “Уся надія лише на нас – українців, які вміють жертвувати”, – архієпископ Нестор

– Ті слова “Великого бажайте” справді стали для нас дійсністю на Майдані. Бо кожне з тих юних сердець там, на Майдані, бажали великого. І тисячі тих, хто до сьогодні воює на різних фронтах – воєнних, пошуку правди, є тими послідовниками Патріарха Йосифа Сліпого, – розповів помічник прес-секретаря Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ отець Роман.

У 1963 році глава УГКЦ Йосип Сліпий прибув у Рим. За його звільнення клопотали американський президент Джон Кеннеді і Святіший отець Іван ХХІІІ. В цей час Патріарх мобілізує українське релігійне національне життя по світу, дає нове життя УГКЦ, займається великою науковою працею. 7 вересня 1984 року серце Патріарха Йосифа Сліпого зупинилося. Його ховали 14 єпископів, 50 священиків, більше тисячі вірних з усього світу. Тоді Ватикан оголосив сорокаденну жалобу. Ось такими словами попрощався з Йосифом Сліпим Папа Іван Павло ІІ.

– Подібно як Христос на Голгофі, Кардинал Сліпий відбув 18 років у засланні. Він не заломився, а як герой достойно витримав. Вічна йому пам’ять, – каже отець.