Тернопілля: учнів навчали уникати типових помилок при виборі фаху

Школа-nДуже важливо, щоб молодь, зокрема учні, отримували якомога більше актуальної та різнобічної інформації про той чи інший фах, про ринок праці.

З цією метою спеціалісти Бучацького районного центру (РЦЗ) зайнятості для учнів загальноосвітніх шкіл сіл Пишківці та Сороки провели профорієнтаційні уроки на тему: «Світ професій». Школярі ознайомилися з професіями, що є популярними у місцевих роботодавців, а також дізналися, як зробити усвідомлений і правильний вибір свого професійного майбутнього, уникаючи типових помилок.

Читайте також. Безробітних на Тернопіллі усе частіше залучають до громадських робіт

Великою підмогою учням у профорієнтації є програмно-апаратні комплекси «Мотиваційний термінал розвитку зацікавленості до професійного самовизначення», які райцентр зайнятості свого часу встановив у школах.

– Завдяки такому терміналу, – каже фахівець РЦЗ Тетяна Кушик, – без спеціальної підготовки всі охочі мають можливість ознайомитися з навчальними закладами, де можна здобути обраний фах, з описами нових професій, кар’єрним сходженням видатних людей, а  також з послугами, які надає служба зайнятості.

Читайте також. Ринок праці потребує робітників: торік збільшували держзамовлення – Табачник

До речі, біля терміналів школярі відразу пройшли кілька тестів на визначення своїх професійних нахилів, переглянули відео про робітничі професії.