Тернопілля: у селі досі діє музей, який виник за ініціативи Іванни Блажкевич (Відео)

музейВісім тисяч експонатів, унікальна історія і люди, які дбають про її збереження – майже півстоліття у селі Денисів Козівського району діє музей.

Спочатку народний, а згодом краєзнавчий музей. Там збирають історію і залюбки розповідають гостям.

Читайте також. Про події 1991 року на Тернопільщині розповідає нова виставка (Фото)

Ініціатива створення цього музею належить письменниці Іванні Блажкевич, яка родом з села Денисів Козівського району. Вона першою вирішила зібрати в селі старовинні речі в одну колекцію. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

– Колись письменників боялися. Вона прийшла до дирекції школи і запропонувала. У райкомі сказали, що зробіть, хай старі речі приносять. Вона принесла перші: макітру монет, старих грошей, старі збирала вишивки, – розповідає директор Денисівського краєзнавчого музею Богдан Савак.

Читайте також. У Тернопіль приїдуть митці, аби працювати з відчуттям єдності у просторі та часі

На жаль, усі ці речі не збереглися. Музей на той час був народним, себто громадським. Богдан Савак розказує, приходили начальники із запитанням: “А що подаруєш з музею?”. І так багато експонатів, в тому числі й речі Іванни Блажкевич, пропали. З часом люди доносили нові, і музей розростався. Під час меліорації річки Стрипи, розповідає Богдан Савак, знайшли багато зброї, частина з якої зараз в музеї.

Та, окрім того, досліджувати є що. Директор оповідає, історія села дуже давня і визначна. Історичною є навіть будівля музею. У 1867-1901 рр. тут проживав відомий подвижник національного духу отець Йосип Вітошинський.

Читайте також. Наближаються святкові вихідні – вся програма урочистостей у Тернополі

– Священик, який заклав перший хор на Галичині, стоголосий чоловічий, а тоді – ще мішаний був. Перша “Просвіта” після Львова – у селі Денисові. Це треба було великі кошти. Він збирав внески, даючи концерти. Гімн “Ще не вмерла України…” вперше відтворив хоровим співом Йосип Вітошинський не в Львові, не в Києві, а в селі Денисові!

Краєзнавчий музей Денисова живе активним життям. Тут завжди організовують нові виставки і заходи, тож раді бачити гостей!