Тернопілля: точно не відключатимуть від електрики лише промислові підприємства (Відео)

світлоНа Тернопільщині склали графік відключення світла. У такий спосіб виконали вимогу уряду.

Нагадаємо, через події на сході України виникли проблеми із видобутком вугілля. Паливо не потрапляє на теплові електростанції, а отже, не виробляється електроенергія.

Читайте також. Якщо тернополяни перебиратимуть ліміт електроенергії, то сидітимуть без світла вранці та ввечері

У серпні уряд доручив, аби у вересні скоротили споживання електрики на 20%. Якщо у ліміт вкладатися не будуть, світло на Тернопільщині відключатимуть. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

- Згідно із цим завданням, розробили графіки обмеження споживання електроенергії на кожен район і Тернопіль. Це станеться, якщо енергогенеруючі підприємства не зможуть забезпечити той попит, який є на електроенергію, – розповідає заступник голова Тернопільської ОДА Леонід Бицюра.

Читайте також. Навчальні заклади Тернополя забезпечать відеоспостереженням та охороною (Відео)

Вірогідність того, що електроенергію відключати не будуть, - є. Однак, каже Леонід Бицюра, треба бути готовим і до гіршого. Тому в нашій області розробили графіки відключення електроенергії. За ними у самому Тернополі світло можуть вимкнути в обід з 12 до 14.10, а також ввечері: з 17.50 до 19.10. У райцентрах, містах і селищах міського типу на Тернопільщині без електроенергії люди можуть залишитися чотири рази на день: по годині вранці, в обід, по обіді і ввечері. У селах області світло, можливо, вимикатимуть тричі на день. Час відрізняється для сіл різних районів.

Не відключатимуть від електрики промислові підприємства, кажуть у Тернопільській облдержадміністрації, проте невирішеними залишаються багато нюансів щодо забезпечення світлом магазинів, офісів, які знаходяться поряд з житловими будинками.

Читайте також. Особливості нового навчального року: робоча субота, довші зимові канікули, економія (Фото)

- Електролінії часто побудовані таким чином, що живлення промислового об’єкта відбувається через ділянки житлових районів. Тому сказати однозначно, що буде відключення по житлових масивах, а там знаходиться промислове підприємство, то ми стверджувати не беремося. Була вимога уряду створити такі графіки, і ми їх створили. Це не лише в нас, а по всій території України. Коли будуть їх впроваджувати, тоді вже енергетики будуть бачити, де є якісь нюанси, – каже Леонід Бицюра.

У серпні Тернопільщина в ліміт з електроенергії не вклалася. В обладміністрації кажуть, чимало зараз залежить і від самих людей. Щоб було світло, його треба економити.