Тернопілля: терорист із “ДНР” створив шахрайську схему, аби фінансувати свій загін

шахрайРозпочали кримінальне провадження за фактом фінансування тероризму, повідомили у прес-службі Тернопільської обласної прокуратури.

Отже, прокуратура краю здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому УСБУ в області за ч. 1 ст. 258-5 та ч. 1 ст. 190 КК України – “фінансування тероризму та шахрайство”.

Читайте також. На Тернопіллі людей продовжують дурити на продажах через Інтернет

Встановили, що наприкінці минулого року житель Донецької області організував механізм матеріального забезпечення очолюваної ним терористичної групи, яка входить до складу терористичної організації «ДНР», шляхом поширення через мережу Інтернет реклами про надання певних послуг у різних містах України – із зазначенням контактних номерів телефонів.

Проте клієнту після перерахування через термінал обумовленої суми жодних послуг не надавали, а телефонний зв’язок із співрозмовником обривався.

Читайте також. Тернопіль: міліціонери розкрили 9 фактів шахраювання — зловмисники привласнили мільйон гривень (Відео)

Таким чином, терористична група шахрайським способом залучає кошти жителів більшості регіонів України, обготівковує їх і в подальшому використовує для фінансування терористичної діяльності.

Наразі тривають слідчі дії з метою повного, всебічного та об’єктивного дослідження всіх обставин кримінального провадження. Хід досудового розслідування перебуває на контролі керівництва прокуратури області.

Софія Левицька