Тарифи зростуть: плату за послуги ЖКГ у районах Тернопілля приведуть до економічно обґрунтованого рівня

imagesЯк проходить підготовка до нового опалювального сезону на Тернопільщині? Про це і йшлося сьогодні, 4 липня, в обладміністрації.

Читайте також. За тепло в помешканні тернополяни платитимуть на 10,1% більше, ніж минулої зими (Відео)

Нагадаємо, відбулася селекторна нарада Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з питання підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 рр.

- Тернопільська область розпочала підготовку до проведення осінньо-зимового періоду згідно із розпорядженням голови обладміністрації, – каже заступник голови Тернопільської ОДА Леонід Бицюра. – З цією метою  створили обласний і районні штаби з підготовки об’єктів житлово-комунальної галузі, закладів освіти і науки, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення до роботи в осінньо-зимовий період.

Зараз, за його словами, триває активна робота щодо пошуку можливостей для максимального зменшення споживання газу теплоенергетичним підприємствами.

Читайте також. “Газ уже подорожчав на 50-60%, але це – не остання хвиля зростання тарифів”, – Віталій Бобрівець

- На Тернопільщині заборгованість підприємств комунальної теплоенергетики області за спожитий природний газ (із врахуванням боргів минулих років та з врахуванням погашеної суми з різниці в тарифах) станом на 1 липня становить 144, 3 млн грн. Рівень оплати за січень-червень  становить 98,2%, - додає чиновник.

Заборгованість бюджетних установ області за спожитий природний газ становить 2 млн грн. Борг підприємств житлово-комунального господарства за спожиту електроенергію 1 червня - 4734 тис. гривень. Також в області триває підготовка котелень. Рівень їх готовності - 39,3%.

Читайте також. “Зростає ціна газу – “стрибає” тариф на тепло і гарячу воду”, – керівник КП у Тернополі (Відео)

Йшлося на нараді і про таке: у рамках підготовки об’єктів до роботи в осінньо-зимовий період 2014/2015 рр., у зв’язку із збитковістю підприємств галузі в минулих роках, необхідно переглянути тарифи на житлово-комунальні послуги та привести їх до економічно обґрунтованого рівня у Бережанському, Борщівському, Густинському , Заліщицькому, Збаразькому, Зборівському, Козівському, Кременецькому, Монастирському, Підволочиському, Тернопільському, Чортківському та Шумському районах.

А також слід невідкладно завершити встановлення засобів технологічного обліку на об’єктах комунального призначення (смт Товсте Заліщицького району, смт Козова, м. Кременець, смт Коропець Монастирського району, м. Підгайці, м. Скалат Підволочиського району, В.Глибочок Тернопільського району, смт Дедеркали Тернопільського району).

Читайте також. Кожен кубічний метр води у Тернополі подорожчає на 2,04 грн (Відео, Графіка)

За підсумками наради доручили продовжити підготовку підприємств паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства та об'єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2014/2015 рр. і розробити оперативний план технічних заходів щодо зменшення споживання природного газу теплопостачальними та промисловими підприємствами, державними органами влади, бюджетними і комерційними установами і організаціями до кінця 2014 р. і на опалювальний період 2014-2015 рр. на 10%.