Тернопілля: суд поставив крапку у справі про розширення цвинтаря біля осі газопроводу “Союз”

судВимогу прокурора про заборону розширення кладовища біля газопроводу визнали законною, повідомили у прес-служба прокуратури Тернопільської області 29 вересня.

Відтак Львівський апеляційний адміністративний суд відхилив апеляційну скаргу органу місцевого самоврядування.

Читайте також. Тернопілля: у вихідні горіли гараж, кілька житлових будинків, навіть приватна лазня

Нагадаємо, у липні 2013 року Тернопільська прокуратура з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері звернулась до суду з позовом про визнання незаконним і скасування рішення сесії Шманьківчицької сільської ради Чортківського району «Про виділення земельної ділянки для розширення кладовища».

Під час прокурорської перевірки встановили, що Шманьківчицька сільська рада виділила земельну ділянку площею 1 га для розширення кладовища за рахунок земель охоронної зони,  визначеної як 350 метрів в обидві сторони від осі магістрального газопроводу «Союз», який проходить територією сільської ради. Своїм рішенням орган місцевого самоврядування порушив вимоги законодавства, адже облаштування цвинтарів у межах охоронної зони категорично заборонено.

Читайте також. Збаразький район: від отруєння грибами мало не померла 12-річна дівчинка

Постановою Тернопільського окружного адмінсуду позов прокурора задоволили, а рішення органу місцевого самоврядування визнали незаконним і скасували. Не погодившись із постановою суду першої інстанції, Шманьківчицька сільська рада оскаржила її в апеляційному порядку.

Однак Львівський апеляційний адміністративний суд постанову Тернопільського окружного адміністративного суду залишив без змін. Рішення вступило в законну силу.

Софія Левицька